Defence 39 – tower defence od Polaków

Gry typu Tower Defence zaczęły cieszyć się popularnością dopiero na dotykowych ekranach. Przykładem takiej gry jest Defence 39, zaprojektowana przez polskie studio Sirocco Mobile. Dzięki niej możesz walczyć z hitlerowskimi najeźdźcami w czasie drugiej wojny światowej. Gra wymaga zalogowania się w Google Play Store, ale możemy grać też anonimowo.

Gra jest dostępna zarówno w angielskiej, jaki i polskiej wersji językowej. Pierwsza walka toczy się w Mławie, a każda z bitew jest poprzedzona krótkim intro. Dzięki temu uczysz się także historii drugiej wojny światowej. Po pierwszym etapie dozbrajasz swoją armię, za środki uzyskane z zebranych medali. Do dyspozycji masz karabiny i bronie specjalne, które potrafią zniszczyć jednym strzałem wielu wrogów.

Sterowanie w grze jest przyjemne – naszym zadaniem jest wskazywanie żołnierzy, których chcemy zaatakować. Można atakować ich zarówno pojedynczo, jak i grupowo. Inne bitwy to walka pod Mokrą, Wizną i słynna obrona Westerplatte. Polecamy dla wszystkich fanów gier tego typu.

Dodaj komentarz