Dell Venue 7 i 8 – nowe tablety w niskich cenach.

Dell zapowiedział wprowadzenie na rynek kilku nowych budżetowych tabletów, które będą wyposażone w procesor Clover Trail+. Firma Dell do tej pory słynęła raczej jako twórca znakomitych komputerów stacjonarnych oraz laptopów, jednak dwa tablety, które już wkrótce będzie można nabyć, wzbudzają ciekawość.

Wycenione są na 150 oraz 180 dolarów i różnią się jedynie wielkością ekranu. Pod ekranem kryje się oszczędny procesor Intel Atom w wersji Clover Trail. Tablet wspiera takie technologie jak Hyperthreading oraz VTx. Wyposażono je w 2 GB pamięci RAM, procesor graficzny Intel HD. Rozdzielczość ekranu jest spora – 1200 na 800 pikseli. Jeden i drugi tablet działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.2.2.
Na papierze oferta wygląda korzystnie dla osób, które szukają taniego smartfona do podstawowych zastosowań, działającego długo po jednokrotnym naładowaniu baterii. Zapewnia to niezbyt wydajny ale oszczędny procesor Atom. Cena kształtuje się na niskim poziomie, dlatego warto zainteresować się jego kupnem.

Dodaj komentarz