Dell Venue 8 7000 i inne modele

Wspominaliśmy już o tablecie o nazwie Dell Venue 8 7000, który jest najcieńszym modelem na rynku. Ma grubość jedynie 6 mm i o 0.1 mm wygrywa z iPadem. O dziwo, są osoby, które zauważają tę różnicę. Informacje o jego pojawieniu się na rynku otrzymaliśmy jakiś czas temu, a teraz wiadomo, jaki będzie jego koszt i kiedy pojawi się na rynku.

Urządzenie budzi emocje ze względu na bardzo nietypowy, asymetryczny i kanciasty design, którym przypomina raczej laptopy Thinkpad, produkowane przez Lenovo. Wracając do tego, co najważniejsze, przedstawiamy specyfikację tabletu.
Dell Venue 8 7000 ma kosztować około 1500 złotych. Za tę cenę otrzymujemy tablet z ekranem 8,4 cala, wykonany w technologii OLED. Ma on rozdzielczość 2560 na 1600 pikseli i bardzo mocny procesor firmy Dell. Składa się na niego układ Intel Atom Z3500, wspierane 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Tablet ma aż 3 aparaty fotograficzne (8 MP i 2 razy 2 MP). System operacyjny to Android KitKat. Dell Venue w reklamach jest przedstawiany przede wszystkim jako tablet, który jest bardzo cienki.
Zupełnie inaczej wygląda ośmiocalowy tablet Venue 8 Pro tej samej firmy. Zaprojektowano go w minimalistyczny sposób, a użytkownicy chwalą sobie bardzo dobry ekran. Parametry tego modelu wypadają znacznie gorzej w stosunku do Dell Venue 8 7000, gdyż tablet posiada mniejszy ekran o gorszej rozdzielczości. Tablet pokryto szkłem Gorilla Glass, co zapewnia długi czas użytkowania bez obawy o uszkodzenie lub porysowanie. Tablet jest chwalony za bardzo dobre wykonanie – z tyłu nie znajduje się śliski plastik (a ten błąd popełnia wielu producentów), lecz guma, która zapewnia idealny chwyt. Z tyłu guma jest karbowana, dzięki czemu nie widać na niej odcisków palców. W tym modelu użytkownicy cenią sobie bardzo dobre głośniki, a także wysoką jakość muzyki, która płynie z gniazda minijack. Bardzo dobrze sprawdza się również wyświetlacz tego modelu, który odpowiednio pokazuje kolory i zapewnia wygodne czytanie stron internetowych, nawet wtedy, gdy czcionka jest mała.

Dodaj komentarz