Dobry patent na mroźne dni

Kiedy na rynku zaczęły pojawiać się telefony z ekranami dotykowymi, ich obsługa w mroźne dni nie stwarzała większych problemów, można było spokojnie korzystać z telefonu w rękawiczkach, ponieważ ekrany oporowe reagowały na fizyczny nacisk. Teraz sytuacja się zmieniła  Nowoczesne telefony i tablety w przeciwieństwie do swoich dotykowych poprzedników wyposażone są w tzw. ekran pojemnościowy. Co to znaczy? Pojemnościówki wykorzystują fakt, że ludzkie ciało przewodzi prąd. Po dotknięciu palcem takiego wyświetlacza zachodzi proces odprowadzenia ładunku i zakłócenia początkowego pola elektrycznego. To z kolei zmienia pojemność, która jest stale monitorowana przez system.

Jak łatwo się domyślić, ekran pojemnościowy można obsługiwać wszystkim, co przewodzi prąd elektryczny. I tu pojawia się poważny zimowy problem, rękawiczki prądu nie przewodzą. Co w takiej sytuacji zrobić?  Firma MUJI proponuje nowatorskie rękawiczki, które wykonane są ze specjalnego materiału który umożliwia korzystanie z telefonów z ekranem dotykowym. Gadżet nie za tani bo ceny wahają się od 70 do 100 zł.

Istnieje również drugi, znacznie tańszy i łatwiejszy sposób. Można takie rękawiczki wykonać samemu! Na stronie majsterkowo.pl można zobaczyć instrukcję wykonania smartfonowych rękawiczek. Wystarczy folia aluminiowa, klej, zwykłe rękawiczki  i trochę wolnego czasu.

(źródło: http://www.muji.com.pl, http://majsterkowo.pl/rekawiczki-do-obslugi-smartfonow/)

2 komentarze do “Dobry patent na mroźne dni”

Dodaj komentarz