Dropbox w rewelacyjnej cenie

Trudno znaleźć niszę na rynku usług mobilnych, w której panuje większa wojna, niż na rynku wirtualnych dysków. W czasach, gdy rozdzielczość kamer w smartfonach osiąga nawet 4K, można narzekać jedynie na wielkość pojedynczego zdjęcia. Gdy zajmuje kilkadziesiąt megabajtów, zabawa w fotografa szybko się kończy.

Dla osób, które zajmują się przeważnie robieniem zdjęć DropBox zaproponował nowe konto. Ma pojemność aż 1 TB i kosztuje 10 dolarów miesięcznie i 100 dolarów rocznie. Poprzednio nasz wirtualny dysk miał pojemność aż 10 razy mniejszą i kosztował tyle samo, natomiast za dysk 500 GB płaciliśmy 50 dolarów za miesiąc. Jak widać, ceny poszły znacząco w dół.

Dropbox pracuje też nad ustalaniem haseł dla udostępnionych linków i projektuje metodę, która pozwoli na udostępnienie linka aktywnego jedynie przez określony czas. Jak widać Dropbox pro to usługa, która stała się jeszcze bardziej opłacalna, jednak te zmiany wymusiła rewolucja w Google Drive, gdzie cena jest równie dobra, a powierzchnia na dane nieograniczona.

Dodaj komentarz