Duolingo – bezpłatna nauka języka

Jednym z najlepszych programów przeznaczonych do efektywnej nauki języków, jest Duolingo. Aplikacja jest darmowa i pozwala na naukę około 50 języków …. jeśli tylko znasz angielski. Dla osób, które znają tylko język polski, jest dostępna opcja nauki angielskiego. Ponieważ poziom początkowych lekcji w każdym języku jest prosty i jest wiele podpowiedzi obrazkowych, można pokusić się na przykład na naukę języka hiszpańskiego z angielskim interface.

Warto pochwalić wygląd interface, gdyż jest on bardzo dopracowany i prezentuje się świetnie na smartfonie, jak i na komputerze osobistym (w przeglądarce). Nauka polega na uczeniu się nowych słówek ze słuchu lub z obrazków, tłumaczeniu tekstów (na wyższym poziomie), a także poznawaniu gramatyki w interesujący sposób. Nie musisz wykuwać na pamięć „tabelek” z odmianą słówek, ale są one dostępne. W aplikacji nie zabrakło systemu fiszek. Jakość nagrań jest bardzo dobra. Jeśli nie chcesz ćwiczyć wymowy (co może być kłopotliwe na przykład w autobusie), możesz zrezygnować z takich zadań.

Aplikacja bardzo motywuje do nauki, gdyż jej twórcy pokusili się o zrobienie interface przypominającego grę. Za każdy nauczony temat dostajesz punkty doświadczenia, które możesz zamienić na lingoty, czyli wirtualną walutę.
Dzięki niej odblokowujesz nowe tematy lub wykupujesz sobie bonusy w sklepie.
W programie nie ma mikropłatności, co jest dużą zaletą. Czynnikiem motywującym gracza jest to, że widzi ilość dni nauki bez przerwy. Możesz także powtórzyć sobie poprzednie tematy, albo ominąć część nauki, dzięki zdaniu testu.

Nie zabrakło tez możliwości dodawania znajomych i rywalizowania z nimi w ilości dokonanych lekcji. Twórcy programu podobno zarabiają na dokumentach wysyłanych przez firmy i tłumaczonych przez społeczność użytkowników.

Duolingo to przede wszystkim system nauki dla osób, które chcą się zmotywować lub odświeżyć sobie wiedzę na temat jakiegoś języka. W programie pojawiają się błędy, jednak nie są one na tyle częste, by uniemożliwić naukę.

Dodaj komentarz