e-podroznik.pl – mobilne rozkłady jazdy PKP, PKS, busów

Jakiś czas temu na polski rynek mobilnych aplikacji na urządzenia z Androidem trafiła oficjalna aplikacja serwisu e-podróżnik, która bardzo szybko zapewniła sobie stałą posadkę na Google Play Store. E-podróżnik pozwala nie tylko na dokładne sprawdzenie rozkładów jazdy w miejscowościach w całej Polsce, ale także na zasięgnięcie informacji na temat komunikacji publicznej w takich krajach, jak Czechy lub Niemcy. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, jakimi funkcjami dysponuje aplikacja oraz w jaki sposób można szybko i łatwo znaleźć najodpowiedniejsze połączenie.

Aplikacja e-podróżnik powstała na bazie serwisu internetowego o tej samej nazwie, który specjalizuje się w wyszukiwaniu połączeń w komunikacji publicznej. Korzystając z e-podróżnika mamy możliwość sprawdzania rozkładów jazdy spośród więcej niż 600 polskich przewoźników, na których składają się takie środki transportu, jak autobusy, busy, pociągi, a nawet promy. Co więcej, jak już uda nam się znaleźć interesujące nas połączenie, aplikacja pozwala również na zakup biletu na wybrany kurs.

Co kryje w sobie mobilny e-podróżnik

E-podróżnik dysponuje niejedną pożyteczną funkcją, dzięki której nie tylko oszczędzamy cenny czas, ale również mamy komfort dopięcia wszystkiego na ostatni guzik, korzystając z naszego smartfonu lub tabletu.

Door to Door – wyszukiwanie połączeń przy pomocy adresów

Dzięki znakomicie opracowanej opcji „door-to-door”, aplikacja wyszukuje połączenia, opierając się na wpisywanych przez użytkownika adresach. Sprawdza się szczególnie dobrze podczas wyszukiwania połączeń w jednym mieście (dostępne dla ponad 20 aglomeracji w Polsce). Ponadto, bardzo umiejętnie żongluje połączeniami komunikacji miejskiej i międzymiastowej, zapewniając użytkownikom jak najkrótszą i najszybszą trasę docelową. Nawet w przypadku trudniej dostępnych miejsc, aplikacja jest w stanie wyszukać i połączyć ze sobą kilka środków transportu, kreując drogę prowadzącą niemalże pod same drzwi.

Zakup biletów

Kolejną wygodną opcją jest zakup biletów na wybrany przez nas kurs, dzięki czemu nie musimy stać w niekończących się kolejkach, aby potem w pośpiechu gnać na autobus lub pociąg. Co więcej, e-podróżnik jeszcze bardziej ułatwia życie podróżnikom, oferując również zakup biletów łączonych na połączenia z przesiadką, a także możliwość skorzystania z czytelnej mapy i precyzyjnej nawigacji. Należy jednak liczyć się z tym, że ceny biletów nie są dostępne dla wszystkich tras i połączeń.

Rozkłady jazdy w Niemczech i Czechach

Potrzebujecie zasięgnąć informacji o połączeniach w Niemczech lub Czechach? Nie ma problemu. E-podróżnik dysponuje rozkładami jazdy ponad 300 niemieckich i czeskich przewoźników. I podobnie jak w przypadku komunikacji krajowej, aplikacja udostępnia różne informacje na temat przewoźników, ich dane kontaktowe, dokładną rozpiskę wybranej trasy, a także ceny biletów (nie zawsze uwzględniane).

E-podróżnik jest w stu procentach darmową aplikacją na smartfony i tablety z Androidem. Zapewnia szybkie i wygodne korzystanie ze wszystkich dostępnych opcji. Nie wymaga zakładania nowego konta, tylko korzysta z konta założonego na serwisie internetowym e-podróżnik. Ponadto, użytkownik z kontem ma też możliwość zapisywania wybieranych tras. Jeżeli jesteście zadowoleni z usług serwisu e-podróżnik i jesteście posiadaczami smartfonu lub tabletu, to mobilny e-podróżnik z pewnością przypadnie Wam do gustu. Co prawda, aplikacja wymaga jeszcze niejednych ulepszeń, ale biorąc pod uwagę obszerność bazy danych i sprawne wyszukiwanie połączeń, e-podróżnik z pewnością zagrzeje miejsce na niejednym urządzeniu mobilnym.

Dodaj komentarz