Galaxy J1 – średniak od Samsunga

Samsung nie próżnuje – w portfolio tej firmy pojawił się kolejny smartfon, należącym tym razem do średniej półki. Model Galaxy J1 posiada wyświetlacz o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Procesor w tym modelu to Qualcomm Snapdragon 410, taktowany zegarem 1,2 GHz. Karta graficzna to Adreno 306, natomiast ilość RAM to 1,5 GB. Pamięć operacyjna wynosi 8 GB, jednak użytkownik ma do dyspozycji około 4,7 GB. Pamięć można rozszerzyć za pomocą kart.

Aparat w tym modeli ma dość niestandardowe 12 MP, a kamera – 4,7 MP. Smartfon oferuje łączność z Bluetooth i GPS, natomiast nie ma jeszcze informacji na temat tego, czy będzie można łączyć się z siecią LTE.

Obudowa tego modelu jest standardowa – wykonano ją z plastiku. Ramki nie są zbyt grube, dlatego model będzie dobrze leżał w dłoni. Minusem może być rozdzielczość wyświetlacza, jednak podobną jednostkę firma Samsung wykorzystuje także w znacznie droższych modelach. Nie znamy jeszcze ceny tego modelu, nie ma także informacji o jego dostępności.

Dodaj komentarz