Galaxy Note 4 – klasa biznes

Samsung Galaxy Note 4 to phablet, który zasługuje na uznanie z uwagi na specyfikację i możliwości. Model po raz pierwszy przedstawiliśmy podczas targów IFA 2014. Ma wyświetlacz Quad HD z metalowymi ramkami, a jego cena to około 2300 złotych.

Model można kupić w dwóch wersjach – z procesorem Snapdragon lub Exynos (produkowany przez Samsunga). Ten drugi działa w technologii 64 bit i ma 8 rdzeni. Fablet jest cienki – ma jedynie 8,5 mm i waży 176 gram, jego wagę zwiększa elegancka ramka z metalu. Z tyłu tradycyjnie znajduje się sztuczna skóra, która zapewnia bardzo wygodne trzymanie fabletu. Nie można powiedzieć, że ułatwia to ramka, gdyż jest śliska. Można zobaczyć, że ramka jest dość duża, jak na dzisiejsze standardy. Poprzedni model był lżejszy, a wymiary „czwórki” są bardzo podobne do iPhone 6.

Galaxy Note 4 można kupić w kilku wersjach kolorystycznych, takich jak kolor biały, czarny, różowy i brązowy. Z przodu jest ekran o przekątnej 5,7 cala, głośnik, kamera, czujnik światła i grawitacji i dioda LED. Zobaczymy tu także przycisk home i przyciski pojemnościowe.

Po zdjęciu klapki widać złącze kart microSD, slot na kartę microSIm i baterię, którą można wymienić. Za wygodę płacimy brakiem wodoodporności, która jest nowym trendem w najdroższych smartfonach. Galaxy Note 4 ma zaokrąglone krawędzie, ale trzyma się go dziwnie, z uwagi na pokaźną wagę. Można mu to wybaczyć ze względu na niesamowity wyświetlacz, który ma 5,7 cala i 2560 na 1440 pikseli. Kamera z tyłu ma 16 MP i system stabilizacji optycznej OIS, a z przodu znajduje się kamera 3,7 MP. Smartfon pozwala na łączenie się ze wszystkimi popularnymi sieciami, takimi jak Wi-Fi, NFC, Bluetooth, MHL, LTE 4 i LTE 6, a także HSDPA, Wi-Fi Direct i GPS. Jak widać, lista jest pokaźna, co stanowi o biznesowym pochodzeniu tego modelu.

Według producenta bateria pozwala na korzystanie ze smartfona przez 20 godzin rozmowy lub słuchanie muzyki przez 82 godziny. Podczas testów uzyskano aż 8 godzin i 30 minut intensywnego korzystania ze smartfona.

Dodaj komentarz