Galaxy Note 4 – recenzja

Samsung Galaxy Note 4 to jeden z najciekawszych phabletów na rynku. Oto zalety, które sprawiają, że praktycznie deklasuje on konkurencję:

Wyświetlacz

Ekran ma świetną rozdzielczość 2560 na 1440 pikseli i przekątną 5,7 cala. Galaxy Note 4 oferuje świetne odwzorowanie kolorów i głęboką czerń – takiego ekranu brakuje wielu smartfonom. Bardzo dobre są też kąty widzenia. Już nikt nie powie, że wyświetlacze AMOLED są gorsze, niż inne rodzaje ekranów.

Ekran reaguje nie tylko na nasze palce, ale także na dotyk w rękawiczce (przyda się w zimie) i można go obsługiwać rysikiem S Pen, także bezdotykowo.

Na ekranie nie marnuje się miejsce

Jest wiele smartfonów i tabletów z dużymi ekranami, ale żaden z nich nie oferuje tak dobrego wykorzystania przestrzeni. W Galaxy Note 4 możesz włączyć dwie aplikacje obok siebie, podobnie jak na komputerze i działać znacznie szybciej.

Dzięki temu nie tracisz czasu, czekając aż załaduje Ci się film – w tym czasie na drugiej połowie ekranu możesz włączyć sobie Facebooka.

Doskonały rysik

Firma Samsung rozpowszechniła stosowanie rysików, które stały się następnie znakiem rozpoznawczym serii Galaxy Note. Inne firmy starają się naśladować rysik Samsuga, ale żadnej z nich nie udało się odtworzyć technologii. Galaxy Note 4 korzysta z rysika lidera rynku tabletów graficznych, firmy Wacom. Dzięki niemu można korzystać z ekranu w podobny sposób, jak podczas korzystania z myszki komputerowej.

Parametry

Ludzie, którzy decydują się na zakup tego phabletu robią to przede wszystkim ze względu na jego specyfikację. Ma bardzo mocny procesor Snapdragon 805, 3 GB RAM, 32 GB pamięci i aparat 16 MP – trudno oczekiwać czegoś więcej – a jednak się to pojawia. Wyposażono go w szereg funkcji związanych ze zdrowiem, można go naładować w 30 minut do połowy i korzystać z czytnika odcisków palców. Dodajmy to tego zaawansowane opcje ochrony baterii przed nadmiernym wykorzystaniem, system detekcji dźwięku, pomocny przy słuchaniu muzyki przez słuchawki i … bardzo wysoką cenę i mamy pełny obraz najlepszego phabletu na rynku.

Dodaj komentarz