Goclever Quantum 700 Mobile Pro- dobrej klasy low-endowy tablet

Goclever wypuścił nowy tablet z serii Quantum- 700 Mobile Pro. Będzie to low-endowy sprzęt, którego moc obliczeniowa zapewniana będzie przez procesor Intela nowej generacji- Atom x3. Oto jak wygląda jego specyfikacja.

Quantum 700 Mobile Pro wyposażony będzie w 7-calowy ekran klasy IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Czterordzeniowy procesor Intel Atom x3-C3230RK o zegarze na poziomie 1.2 GHz ze zintegrowaną grafiką ARM Mali-450MP4. Wsparciem dla procesora będzie jeden GB pamięci operacyjnej, natomiast pamięć wewnętrzna wynosić będzie 8 GB z możliwością rozszerzenia do 32 GB dzięki karcie microSD.

Za zdolności fotograficzne odpowiadać będzie 2 Mpix aparat główny oraz 0.3 Mpix kamerka przednia. Producent zaimplementował moduł sieci Wi-Fi, port microUSB 2.0, Bluetooth 4.0, modem 3G, dual SIM, odbiornik GPS z GLONASS. Za zasilanie odpowiadać będzie akumulator o pojemności 2700 mAh. Preinstalowany system to Android 5.1 Lollipop. Wymiary tabletu to 265 x 163 x 10 mm, a jego waga wynosi 557 gramy.

1 komentarz do “Goclever Quantum 700 Mobile Pro- dobrej klasy low-endowy tablet”

  1. niestety TABLET GOCLEVER QUANTUM 700 MOBILE PRO INTEL to bubel nie wart złotówki ,
    pamięć to nie 8GB , ale 4GB ( tyle dostaje użytkownik do dyspozycji ). Nie ma możliwości instalacji na na Karcie SD – tablet jest nierotowany i aplikacje instalują się na pamięci wewnętrznej – czyli mamy 4 GB – więc nie da się zaintalować żadnej mapy europy czy więhkszej gry np. World of Tanks Blitz –bo właściwie mamy około 3 GB miejsca ,ponieważ musimy zostawić nieco (ok. 800MBdo 1GB) aby chodziły prawidłowo aplikacje.Tablet nie ma oprogramowania z dostępem do praw administracyjnych, a wgranie rot to utrata gwarancji. Nie da się więc korzystać z możliwości tabletu przy tak małej pamięci. Przy zainstalowanych aplikacjach sięgających około 3gb zaczyna się grzać i mulić. Nie ma możliwości odinstalowania niepotrzebnych aplikacji , które są zainstalowane odgórnie np.Hangouts,Dysk, Chrome itd…Nie ma i prawdopodobnie nie będzie aktualizacji , która rozwiąże problem z wyborem pamięci. Można za to wgrać aplikację lusterko i zmienić jego zastosowanie. Na co więc komu urządzenie wielu-funkcyjne bez możliwości korzystania z jego funkcji ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz