Google Chromecast – nowy wymiar telewizji.

Google w ostatnim czasie dużo miejsca poświęca premierze Nexusa 7, jednak świat zadziwiło niewielkie urządzenie wyprodukowane przez tę firmę. Nosi nazwę Chromecast i zrewolucjonizuje sposób, w jaki oglądamy telewizję.
Chromecast to przypominająca pendrive wtyczka, którą wkłada się do portu HDMI telewizora. Ma ona za zadanie ułatwienie udostępniania danych ze smartfonów – o dziwo, nie muszą wcale działać na systemie operacyjnym Android - system wspiera także streaming z Iphone. Urządzenie jest bezprzewodowe, bezproblemowe w podłączaniu oraz działa bardzo wydajnie.
Udostępnianie filmów lub muzyki jest niezwykle łatwe – wystarczy nacisnąć ikonę przycisku udostępniania w smartfonie. Taki system jest o wiele lepszy niż klawiatura podłączana do telewizora. Sterowanie za pomocą ulubionego tabletu jest o wiele przyjaźniejsze. Zyskujemy dostęp do takich stron jak You Tube czy Picasa Web Albums. Chromecast daje także możliwość udostępniania dla innych aplikacji.
Największą zaletą tego niewielkiego przedmiotu jest fakt, że za 35 dolarów zyskujemy opcje, które kosztują o wiele więcej w sklepie – telewizory oznaczone jako „smart” zawsze były kosztowniejsze. Od teraz sytuacja się zmieniła i każdy telewizor z wejściem HDMI zyska nowe możliwości.

Dodaj komentarz