Google smartwatch – coraz bliżej premiery

Coraz częściej możemy czytać plotki o tym, że Google jest bliskie wprowadzenia na rynek nowego modelu smartwatch. Ostatnio pojawiły się doniesienia, które rzucają nieco światła na to, co zaoferuje nam światowy gigant wyszukiwania.

Smartwatch nie jest głównym projektem Google – firma dba bardziej o dopracowanie Androida 4.4 oraz o główną usługę – czyli po prostu wyszukiwarki Google. Smartwach będzie produkowany w dwóch kształtach – okrągłym oraz kwadratowym, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.
Oprogramowanie nie będzie ograniczone tylko i wyłącznie do Google Now. Firma przykłada dużo wysiłku do wydłużenia czasu działania smartwatch – gdyż użytkownicy zwracają na to uwagę. Nowy smartwatch ma być wyposażony w bluetooth 4.0 oraz zapewniać kilka dni działania.
Data premiery jest jeszcze nieznana, jednak niektóre doniesienia wskazują na to, że Google pragnie wypuścić swoje cacuszko razem z premierą nowej wersji Androida – 4.4 KitKat. Czy Google sprawi, że tego rodzaju sprzęt się rozpowszechni? Wszystko czego się dotyka, zamienia się w złoto, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak.

Dodaj komentarz