Gra Street Fighter 4 dostępna dla urządzeń z systemem Android w Japonii

Po prawie roku, gra walki Street Fighter 4 jest teraz wreszcie dostępny do pobrania w sklepie Google Play dla kilku innych urządzeń. Jedynym problemem jest to,że większość z tych urządzeń są unikalne w Japonii, gdzie gra jest dostępna, ale tylko na razie.

Street Fighter IV to czwarta odsłona niezwykle popularnej serii bijatyk. Wśród 25 wojowników, w których gracz może się wcielić, znajdują się zarówno dobrze znani (Ryu, Chun-Li, Ken i inni) jak i zupełnie nowi bohaterowie.

Street Fighter IV powrócił w swych założeniach do korzeni, jeśli chodzi o sposób prowadzenia rozgrywki. Pomimo trójwymiarowych postaci i środowiska, walki toczone są w konwencji 2D. Twórcy wprowadzili tak zwany revenge system, który polega na tym,że podczas przyjmowania ciosów ładuje się specjalny pasek podzielony na dwie części. Zgromadzoną w ten sposób energię można wykorzystać do przygotowania tzw. Ultra Combo. Najwięcej emocji dostarczają pojedynki z żywym przeciwnikiem.

Według Droid Gamers, Street Fighter 4 na japoński Android ma również polskią opcję, która daje nam nadzieję, że gra będzie dostępna w Polsce już niedługo. Wszystkie informacje znajdą Państwo na naszej stronie.

Dodaj komentarz