Najlepsze Gry Horror – Top 5 gier na Androida

Z pewnością, każdy z nas zdążył już zetknąć się z przerażającymi doświadczeniami w kwestii telefonów wyposażonych w systemy Android. Najpowszechniejsze z nich obejmują sprzeczki z partnerem lub partnerką, wyczerpanie baterii, a także niewielką arytmię spowodowaną wiedzą o tym, ile oszczędności przeznaczyliśmy na aplikacje w danym miesiącu.

Aczkolwiek, dzisiaj poruszamy apsekt zupełnie innej, bardziej czystej formy horroru. Zaprezentujemy gierki, które sprawią, że poczujecie się nieswojo i niepewnie, a o samodzielnym wyłączeniu światła w pokoju będziecie mogli na długo zapomnieć. Są to gry, które niejednokrotnie posiadają w swoim tytule słowo ‘śmierć’.

Dołączcie do naszej wędrówki po  5 Najlepszych Grach Horror na Androida. Pomimo tego, iż nie wszystkie z nich są przerażające same w sobie, to każda z tych aplikacji posiada wspólny mianownik, który określany jest jako mroczna rozgrywka.

Dead Space™

Dead Space™ – Martwa Przestrzeń

Czy ktoś próbował stworzyć klimatyczny i szokujący, third-person (widok kamery z perspektywy lotu ptaka), survival-horror na wersje mobilne?! Mam na myśli prawdziwy horror! Dead Space od EA jest rzeczywiście genialny w swoim wykonaniu. Gwiezdna grafika, brutalna strzelanina i prawdziwie upiorne uczucie, to tylko niektóre aspekty tego zamrażacza krwi.

Elder Sign: Omens

Elder Sign: Omen – Pradawny Symbol: Omen

Fabuła gierki ‘Elder Sign: Omen’ została umieszczona we wszechświecie stworzonym przez mistrza klasycznego horroru – HP Lovecraft – a gra sama w sobie wykracza daleko poza przeciętność. Jest to pewien rodzaj gry planszowej, składającej się ze skomplikowanego zestawu reguł i zasad, a także z systemu umożliwiającego rzucanie kośćmi. Rozgrywka jest wprost idealna dla osób, które lubują się w kombinacji strachu i umysłowej stymulacji.

Dead on Arrival

Dead on Arrival – Martwy na Starcie

Dead on Arrival przedstawia nam bardzo popularny scenariusz i listę zadań, które są charakterystyczne dla gry bazującej na zombie-apokalipsie. Rozgrywka sprowadza się, oczywiście, do torowania sobie drogi do ocalenia, przemierzając ponure zakątki upiornego szpitala. Mamy tutaj do czynienia z taką samą ilością niesamowitej akcji, jak suspensu i horroru. Aczkolwiek, tak jak w kwestii innych pozycji na tej liście – te dwa aspekty nie muszą się wzajemnie wykluczać.

DEAD TRIGGER

Dead Trigger – Mordercza Sieczka

Na przeciwległym końcu skali, na której znajduje się Elder Sign: Omen, plasuje się Dead Trigger od Madfingera – bujna graficznie i niesamowicie głupia giera z rodzaju action-horror. Jest to aplikacja, która mocno nawiązuje do gier z kategorii first-person shooter z odbywającą się na arenie rozgrywką. Mamy tutaj okazję do odpierania całych chmar doskonale zaprojektowanych zombiaków, a także zakupu nowych i bardziej morderczych rodzajów broni.

Dead Runner

Dead Runner – Bieg Śmierci

Dead Runner jest bardzo prostą, opartą na biegu, niekończącą się rozgrywką, widzianą z perspektywy pierwszej osoby. To co wyróżnia tą gierkę na tle pozostałych pozycji, jest jej zatrważająca atmosfera. Przedzieranie się przez ponure mroki upiornego lasu, ze świadomością tego, że coś, ale nie wiadomo co, depcze nam po piętach; powinno być otagowane etykietą zawierającą ostrzeżenia w kwestii zdrowia.

A Waszym zdaniem, które budzące-grozę gierki powinny zająć pozycję w powyższym rankingu? Jeżeli macie swoich faworytów, zachęcamy Was do podzielenia się swoimi typami w ‘komentarzach’.

Dodaj komentarz