Najlepsze gry MMORPG 2016 na telefon lub tablet z Androidem

Jakiś czas temu w globalny rynek aplikacji przeznaczonych na urządzenia mobilne, uderzyła potężna fala osobliwego typu gier niosących ze sobą niekonwencjonalne rozwiązania i przełomowy system rozgrywki. Mowa tutaj oczywiście o grach typu MMORPG, z których przeogromny świat i nieskończony czas grania stworzyły jedne z najbardziej obleganych pozycji dostępnych na urządzenia wyposażone w systemy Androida. Ze względu na ogromną popularność gier MMORPG i nieustannie rosnące zainteresowanie ze strony użytkowników, postanowiliśmy przygotować ranking przedstawiający 10 najlepszych gier MMORPG na Androida, które wstrząsnęły światem mobilnych aplikacji. Każda z poniższych pozycji oferuje też całe mnóstwo płatnych dodatków (tzw. „In-app purchase”), które dają możliwość zakupu nowych obiektów, sprzętów, broni, misji i przedmiotów specjalnych. Przyjrzyjmy się więc temu, jakie gry MMORPG królują na dzisiejszym rynku mobilnych aplikacji.

Popularne gry MMORPG na Androida

Arcane Legends

Arcane Legends (darmowa aplikacja z płatnymi dodatkami)

W porównaniu z większością pozycji na tej liście, Arcane Legends można by poniekąd uznać za stary piernik wśród nowych wypieków. Jednak, to wcale nie znaczy, że gra nie jest w stanie zapewnić nam tak samo intensywnego smaczku, jak pozostałe pozycje w tym rankingu. Arcane Legends oferuje standardy typowe dla gatunku gier MMORPG. Do wyboru mamy jedną z trzech klas bohaterów, a każda z nich dysponuje swoim własnym zestawem unikalnych talentów i umiejętności. Aplikacja oferuje graczom rozgrywkę w trybach co-op (grupowa rozgrywka z komputerem) i PvP (gracz kontra gracz), dzięki czemu, nawet pomimo upływających lat, nadal podtrzymuje zainteresowanie użytkowników. Arcane Legends jest doskonałym przykładem odejścia od przysłowia, które mówi, że „odgrzewany kotlet nie smakuje tak samo”.

Avabel Online (darmowa aplikacja z płatnymi dodatkami)

Avabel Online to kolejna gra z gatunku MMORPG, która pomimo swojego wieku, w dalszym ciągu cieszy się ogromną popularnością. Gra jest systematycznie rozbudowywana przez developerów, co sprawia, że zainteresowanie na tą pozycję nie tylko nie maleje, ale z dnia na dzień rośnie w siłę. Gra oferuje olbrzymią liczbę dodatków i nieskończone godziny przed ekranem. Możemy zdecydować się na tryb PvP lub co-op, rozwijać swoje postacie pod różnymi kątami, a także brać udział w bitwach z ogromną ilością innych graczy. Jeśli więc macie ochotę wyciąć sobie z życia dziesiątki, a nawet setki godzin wolnego czasu, Avabel Online jest grą, która z pewnością Wam to zagwarantuje.

Brave Trials

Brave Trials (darmowa aplikacja z płatnymi dodatkami)

Oryginalny pomysł na ten rewelacyjny MMORPG zrodził się w głowie jednego z graczy i okazał się strzałem w dziesiątkę. Gierka pozwala rozwijać naszego bohatera korzystając z różnych udoskonaleń i dodatków, które przekształcają go w bitewną machinę z preferowanym przez nas trybem walki. I podobnie jak w przypadku powyższych aplikacji, Brave Trials również oferuje tony rozmaitych in-app’ów, które skutecznie podtrzymują świeżość całej rozgrywki. Ponadto, gra dysponuje też niezwykle atrakcyjną, nieco kreskówkową szatą graficzną, a także całym mnóstwem różnych misji i trybów (tj. PvP). Z grą, jak Brave Trials, możemy kwitnąć przed ekranem naszego tabletu tak długo, jak tylko mamy na to ochotę.

Celtic Heroes (darmowa aplikacja z płatnymi dodatkami)

4

Osadzona w realiach celtyckich wojowników, Celtic Heroes jest kolejną aplikacją MMORPG, bez której nasz ranking nie byłby w pełni kompletny. Gierka nieco odchodzi od standardów oferowanych przez pozostałe pozycje na tej liście, ale zawiera także większość podstaw, które oferują tradycyjne gry tego gatunku. Celtic Heroes posiada świetnie rozwinięty tryb kampanii i PvP, wciągające zadania do wykonania, rozbudowane gildie, multum umiejętności, które możemy wynieść na mistrzowski poziom, a także więcej złota do zebrania niż w samym Forcie Knox.

Dungeon Hunter 5 (darmowa aplikacja z płatnymi dodatkami)

5

Pod względem popularności, Dungeon Hunter 5 jest obecnie wilkiem alfa pośród całej watahy mobilnych MMORPG. Co prawda, gra jest stosunkowo młoda i niewolna od bugów i błędów. Jednak wraz z upływem czasu ich liczba coraz szybciej maleje, podnosząc tym samym niesłabnące zainteresowanie wśród ogromnej grupy fanów tego gatunku. Dungeon Hunter 5 posiada wszystkie zalety dobrego MMORPG. Do wyboru mamy kampanię dla jednego gracza, tryby co-op oraz PvP, a także znakomicie rozwinięty system craftingu. Jeśli szukacie gry, która błyskawicznie oderwie Was od szarej rzeczywistości… Właśnie ją znaleźliście!

Eternity Warriors 4 (darmowa aplikacja z płatnymi dodatkami)

6

Dungeon Hunter 5 może i jest na tą chwilę najpopularniejszym MMORPG na rynku mobilnym; jednakże, Eternity Warriors 4 skutecznie depcze jej po piętach. Gra większość swojej swojej uwagi skupia na kampanii przeznaczonej dla pojedynczego gracza. Jednak to wcale nie znaczy, że pozostałe elementy zostały odstawione w cień. Wraz z rewelacyjnym trybem PvP i możliwością dołączenia do różnych gildii, Eternity Warriors 4 sprawia, że rozgrywka, którą oferuje, trafia nie tylko do zagorzałych amatorów MMORPG, ale także do pozostałych części świata mobilnych graczy. Developerzy wypuszczają rozmaite dodatki niemalże każdego tygodnia, pilnując, aby gra przez cały czas miała do zaoferowania nowe i ciekawe sposoby na zabicie dręczącej nas nudy.

Forsaken World (darmowa aplikacja z płatnymi dodatkami)

7

Forsaken World nie popisał się zbyt dobrym debiutem na rynku mobilnych aplikacji MMORPG, ale z czasem zaczął skrzętnie nadrabiać swoje zaległości. Pod względem rozgrywki, aplikacja dysponuje rozwiązaniami standardowymi dla MMORPG, dając nam możliwość zdecydowania się na kampanię dla jednego gracza, tryby PvP i co-op, a także zatrzęsienie zadań, misji i odkrywania nowych, ekscytujących miejsc. Z racji tego, że gierka oferuje bardzo rozległy, otwarty świat, nasz bohater ma również szansę na złapanie i dosiądźcie wierzchowca, który umożliwi nam szybszą podróż do wyznaczonego celu. Forsaken World wymaga jeszcze niejednego ulepszenia, aby startować do walki o pierwsze miejsca w rankingach. Jednak jak na tą chwilę, wszystko wskazuje na to, że gra jest na bardzo dobrej drodze do wspięcia się na najwyższe miejsca w hierarchii mobilnych MMORPGów.

Order and Chaos Online 2 (darmowa aplikacja z płatnymi dodatkami)

8

Kontynuacja jednej z najpopularniejszych gier mobilnych na systemy Androida, Order and Chaos Online 2 jest aplikacją, przy której nie będzie się nudzić żaden gracz. Ten olbrzymi MMORPG został ubrany w ogromny, otwarty świat wyposażony w tysiące questów i wciągających zadań, do których możemy przygotować ekwipunek naszego bohatera korzystając z bardzo dobrze rozwiniętego systemu craftingu. Mamy możliwość wybrania jednej z pięciu dostępnych ras, z których każda dzieli się na kolejnych pięć klas. Oczywiście, jak na porywający MMORPG przystało, Order and Chaos Online 2 również dysponuje kapitalnie rozwiniętym trybem PvP i trybem co-op, wprowadzając w całą rozgrywkę jeszcze więcej zróżnicowania. Trzeba się liczyć z tym, że gra jest stosunkowo nowa, więc nie obejdzie się bez bugów. Jednak, dzięki świetnemu zaangażowaniu developerów, robaczki z dnia na dzień są bezlitośnie tępione, sprawiając, że gierka coraz większymi krokami dąży w stronę doskonałości.

Toram Online (darmowa aplikacja z płatnymi dodatkami)

9

Toram Online jest jednym z tych nietypowych MMORPGów, które oferują dość unikalne rozwiązania dla odkrywców rozległych światów i entuzjastów fenomenalnej walki. Nie istnieje tutaj podział na klasy, a każdy gracz rozwija swoją postać indywidualnie, bazując jedynie na oferowanym przez grę systemie umiejętności. Jeśli jeszcze wrzucimy do tego kociołka opcje masterowania naszych umiejętności do walki bronią, otrzymamy jeden z najlepszych MMORPGów pod względem personalizacji naszego bohatera. Toram Online dysponuje również przyzwoitym trybem kampanii, który umożliwia rozgrywkę w trybie co-op, dając nam jeszcze więcej opcji do podkręcania nieskończonej rozgrywki.

Warspear Online (darmowa aplikacja z płatnymi dodatkami)

10

Oto kolejny maluch, który co dopiero nauczył się raczkować, a już sieje zamęt i chaos na rynku mobilnych MMORPGów. Pomimo, że gra potrzebuje jeszcze wiele udoskonaleń i wypolerowania contentu ze wszystkich bugów; zainteresowanie tą pozycją wśród fanów MMORPG rośnie z zawrotną prędkością. Grę rozpoczynamy od wyboru jednej z czterech dostępnych ras umieszczonych w dwóch sojuszach. Każda z tych czterech ras dzieli się na 12 klas, które oferują bardzo zróżnicowany wybór już na samym początku rozgrywki. Co więcej, ten mobilny kolos zaopatrzono w ponad 1500 misji i questów, podczas których możemy uzyskać ponad 150 awansów i szlifować nasze umiejętności z zakresu craftingu. Warspear Online dysponuje również niekonwencjonalnym trybem PvP, dzięki któremu możemy walczyć w parach, trójkach, czwórkach, a nawet piątkach. Jeśli uwielbiacie zbiorowe bijatyki osadzone w przepięknym świecie fantasy, to Warspear Online powinien stać się obowiązkową pozycją na Waszych Androidach.

Powyższe tytuły są to w tej chwili najlepsze gry MMOPRG na rynku, jeżeli się z tym nie zgadzasz i brakuje tu Twojego ulubionego tytułu, daj nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz