Gry w stylu retro

Gry, które pojawiały się na konsolach kilka lat temu przykuwały do ekranu na znacznie dłuższy czas. W dzisiejszym zestawieniu pokażemy trzy najlepsze gry na system operacyjny Android, które spodobają się najbardziej nieco starszym osobom. Oto powrót klasyki!
Punch Quest to gra, w której przez dłuższy czas zajmujemy się walką. By kogoś uderzyć, należy dotknąć górnej części ekranu. Można także dotknąć jego boku, by skoczyć, lub nacisnąć górę i dól po to, by zablokować cios. Gra jest bardzo prosta i grywalna, walczymy w niej ze szkieletami, demonami rozrzucającymi szczątki i innymi potworami. W tej grze bohater porusza się automatycznie, podobnie jak w serii Temple Run. Grafika jest inspirowana starymi grami podobnego gatunku. W odróżnieniu od innych darmowych gier z Google Play Store, Punch Quest stanowi świetną rozrywkę i przykuwa na długie godziny.
Nieco nowocześniejszą, ale wciąż klmatyczną grafikę posiada gra Metal Slug Defense. Wyróżnia ją świetna, metalowa muzyka, bardzo różnorodni przeciwnicy i pojazdy i ciekawe skonstruowane poziomy. Spędzamy w niej większość czasu na niszczeniu bazy wroga i zarządzamy kilkoma osobami w jednym czasie. Można korzystać z granatów, strzelb i broni ciężkiej. Można powiedzieć, że to bardzo wczesna wersja gier strategicznych, w których kierujemy zespołem żołnierzy.
Kolejną grą retro, którą pragniemy pokazać w tej odsłonie jest VVVVV. Dziwna nazwa to nie jedyna rzecz, która odróżnia tę grę od konkurencji. Jest to niezależna platformówka, która pojawiła się na systemie Android w tamtym tygodniu. Musisz w niej nawigować w niezwykle skontrowanych poziomach, gdzie często zmieniają się zasady fizyki. To gra, która sprawia, że przed ekranem spędzamy mnóstwo czasu i przypomina takie pozycje jak Super Metroid lub Megaman. Wiele osób nie docenia tej gry dlatego, że ma ona grafikę 8 bitową, ale wygrywa ona z wieloma pozycjami trójwymiarowymi.
Jeśli lubisz gry tego typu, warto zainstalować sobie emulator konsoli NES – w sieci znajdziesz mnóstwo starych, darmowych gier.

 

 

Dodaj komentarz