GTA III

Król pecetów powraca w chwale na urządzenia mobilne! Dzięki firmie Rochstar znów możemy cieszyć się kilkunastoma godzinami świetnej rozrywki typu sandbox. W grze GTA III kierujemy poczynaniami zbiegłego z więziennego konwoju więźnia, który musi radzić sobie w bezwzględnym świecie gangsterskich porachunków i interesów. Areną gry jest miasto Liberty City, podzielone na dzielnice znajdujące się pod wpływami różnych gangów. na wykonanie czeka kilkadziesiąt misji charakteryzujących się zróżnicowanym poziomem trudności oraz sporym urozmaiceniem. W ich wykonaniu pomaga spory arsenał.

Poruszać po mieście można się licznymi środkami lokomocji, oprócz samochodów są to motocykle, czołgi, awionetka czy łódź patrolowa. Dużym plusem GTA III jest możliwość poznawania miasta, odkrywania różnego rodzaju bonusów czy po prostu interakcja z mieszkańcami. Ciekawy jest też pomysł zwiększającej się złej sławy bohatera – otóż jeśli zaatakujemy przechodnia, policjanta czy wywołamy strzelaninę, zaczną ścigać nas służby mundurowe, do których po pewnym czasie dołącza wojsko oraz FBI.

Grafika zrealizowana jest w pełnym trójwymiarze, poziom szczegółów jest zadowalający, a muzyka z siedmiu radiostacji doskonale oddaje klimat gry. Jak zapewniają twórcy, wersja na Androida nie została okrojona w stosunku do wersji na konsole komputery stacjonarne, tak więc bez wątpienia GTA III to jedna z żelaznych pozycji dla każdego gracza!

1 komentarz do “GTA III”

Dodaj komentarz