Heartbleed – zabezpiecz swojego smartfona

Lockout Detector to aplikacja, która pozwala na wykrycie problemów z zabezpieczeniami bezpieczeństwa Twojego smartfona. Wykrywa ona błędy w OpenSSL oraz systemie operacyjnym Android. Dzięki niej możesz dbać o bezpieczeństwo swoich danych.
Aplikację można pobrać za darmo z Google Play Store. Zaraz po zainstalowaniu tego programu zyskujesz możliwość przeskanowania systemu operacyjnego w celu znalezienia luk w zabezpieczeniach. Jeśli z twoim smartfonem jest wszystko w porządku, na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat. Jeśli w programach są luki, czerwony komunikat pokaże, co należy poprawić. Program jest najbardziej potrzebny użytkownikom starszych wersji Androida, gdyż to one mają najwięcej luk w zabezpieczeniach. Pomimo tego, że Google aktualizuje system i sprawia, że jest coraz bezpieczniejszy, warto zastanowić się nad zainstalowaniem Lockout detector.
Największą zaletą programu jest to, że działa on od razu po zainstalowaniu. Rzadko kiedy konieczne jest ściąganie odpowiednich aktualizacji, dlatego szybko zabezpieczymy swoje urządzenie.

Dodaj komentarz