HP Slate 7 – świetny tablet, z systemem operacyjnym Android.

Nowy tablet firmy HP ma do zaoferowania kilka ciekawych opcji, przez co warto zwrócić na niego uwagę. Zaletą jest świetny wygląd – ekran to niezbyt duża przekątna 7 cali, a procesor zarządzający urządzeniem to dwurdzeniowy ARM Cortex-A9.Co odróżnia ten tablet od wszystkich innych urządzeń z systemem operacyjnym Jellybean?

Po pierwsze – ma wbudowaną funkcję drukowania przez internet – czyli pakiet HP ePrint. Drukowanie z tabletów do tej pory było dość utrudnione – teraz wystarczy zrobić zdjęcie i udostępnić je dla drukarki w sieci bezprzewodowej. Możesz się zastanawiać, czy nie jest to taka sama opcja, jaką oferują Chromebooki. Polega ona na nieco innych zasadach. HP jest także producentem drukarek LaserJet – dlatego mogło udoskonalić swoją technologię.

W nowym tablecie HP Slate 7 firma zwraca uwagę także na muzykę. Głośniki mają wzmocniony bas, a to dzięki systemowi przetwarzania dźwięku Beats Audio, który pozwala w końcu na przyjemne słuchanie z komputera przenośnego – wcześniej było różnie.

Tablet HP będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnym oraz czerwonym – przez co będzie odróżniał się od czarno-białej konkurencji.

Będzie wyposażony także w 1gb ramu oraz 8 gb pamięci przenośnej, co jak najbardziej wystarcza w przenośnym notatniku. Ekran ma średnią rozdzielczość – 1024 na 600 pikseli. Obudowa jest masywna i wydaje się, że będzie odporna na ewentualne uszkodzenia. Niestety, korzystanie z błyszczącego ekranu w świetle jest utrudnione.

Dodaj komentarz