HTC A12 – nowości na Nowy Rok

HTC stale poszerza swoją ofertą zarówno drogich, jak i tanich smartfonów. Kolejnym modelem z najniższej półki jest HTC A12 (nazwa robocza). Smartfon wyposażono w procesor Snapdragon 410, który posiada 4 rdzenie i jest taktowany zegarem 1,2 GHz. Grafika to popularna Adreno 306, a smartfon posiada także 1 GB RAM. Ekran tego urządzenia ma 4,7 cala i rozdzielczość 1280 na 720 pikseli.

Aparat ma 8 MP, natomiast kamerka z przodu, jedynie 1,3 MP, co oznacza, że możemy mieć problem z wykonaniem wyraźnego selfie. Bateria ma pojemność 2100 mAh, co powinno wystarczyć na cały dzień użytkowania. System operacyjny to Android KitKat z nakładką HTC Sense 6.0.

Model prawdopodobnie należy do serii Desire, która jest przeznaczona dla mniej wymagających użytkowników. Model będzie zaprezentowany w roku 2015 i ma przyciągnąć nowych klientów dla HTC. Powinien pojawić się w ofercie większości operatorów jako przysłowiowy telefon za złotówkę, co wróży mu bardzo dużą popularność. Informacje o tym modelu opublikował serwis upleaks.info.

Dodaj komentarz