HTC Desire Eye – smartfon dla fotografa

HTC pokazało nowy smartfon o nazwie Desire Eye. Ma on ułatwiać robienie zdjęć selfie, a to głównie ze względu na aparat 13 MP z przesłoną 2,2, która oferuje wysoką jasność zdjęć w każdych warunkach.

Smartfon ma wyświetlacz Full HD 1920 na 1080 pikseli, co daje spore zagęszczenie pikseli na ekranie o przekątnej 5.2 cala. Obudowa ma niespełna 9 mm grubości i podobnie jak inne modele z najwyższej półki, oferuje wodoszczelność.

Sercem tego modelu jest popularny procesor Snapdragon 801. Android 4.4.4 działa na nim bardzo płynnie, a to dzięki karcie graficznej Adreno 330 i 2 GB RAM. Smartfon oferuje 16 GB pamięci na dane i obsługę kart pamięci typu micro SD.

Aparat zainstalowany z tyłu ma jeszcze lepsze parametry. Oferuje jasność f/2.0 i ma 28 mm, co umożliwia robienie ujęć szerokokątnych. Można nim nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD 1080p i korzystać z diody, która oświetla obraz. Znajduje się ona także z przodu obudowy. Jeszcze ważniejszym elementem, który wpływa na jakość robionych zdjęć jest dwustopniowy, klasyczny spust migawki, który ułatwia wyostrzanie i kadrowanie fotografii. Szkoda, że ten element pojawia się tak rzadko.

HTC Desire Eye to nie tylko wyjątkowe funkcje fotograficzne. Posiada akumulator o średniej pojemności 2400 mAh, dzięki któremu może działać w trybie czuwania przez kilka dni. Testy wykażą, czy to prawda, czy chwyt marketingowy.

Model oferuje łączność LTE i Bluetooth w wersji 4.0. Na plus można zaliczyć takie technologie, jak NFC i Wi-Fi.

Firma HTC nie zapomniała też o audiofilach – głośniki Boom Sound oferują znacznie lepszą jakość dźwięku, niż większość głośników instalowanych w smartfonach. Jedynym minusem tego modelu jest plastikowa obudowa. Naszym zdaniem, taki model pozwoli firmie HTC na poprawę wyników finansowych. W końcu pojawił się model, który nie idzie w ślady konkurencji zwiększając bez sensu rozdzielczość matrycy, a dodaje naprawdę przydatne opcje. Z pewnością zwrócą na niego uwagę osoby, które lubią robić zdjęcia, a nie chcą wozić ze sobą wszędzie drugiego aparatu.

Dodaj komentarz