HTC One E8 – tańszy M8

Trzeciego czerwca firma HTC zapowiedziała pojawienie się modelu One E8. Będzie on miał podobną specyfikację do najmocniejszego smartfona tej firmy HTC M8, ale nieco gorszą obudowę. Będzie ona wykonana z plastiku i pozwoli to na zmniejszenie ceny smartfona.
HTC One E8 posiada ekran 5 cali 1080p Full HD, kamerę 13 MP z podświetleniem Flash oraz możliwość nagrywania filmów wideo 1080p Full HD. Kamera z przodu posiada rozdzielczość 5MP, natomiast procesor działa z szybkością 2.3 GHz. To Qualcomm Snapdragon 801, do którego dołożono 2 GB RAM, dysk twardy o pojemności 16 GB (na dane użytkownika jest około 10 GB miejsca). Smartfon obsługuje sieci 4G LTE, niektóre modele mają wejście na dwie karty SIM. System operacyjny to Android 4.4 KitKat z nakładką HTC Sense 6 UI. Waga tego modelu wynosi 145 gram.
W tym modelu zmieniono także kamerę – użyto w nim zwykłego modułu 13 MP produkowanego przez Sony, zamiast niezbyt lubianej przez użytkowników kamery Ultra Pixel z dwoma obiektywami i podwójnym podświetleniem.

Dodaj komentarz