HTC One M9 Plus – większy brat

1 marca to termin, na który czekają wszystkie osoby powiązane z branżą smartfonów. Z niecierpliwością czekają na tę datę także fani firmy HTC, ponieważ w tym czasie ma pojawić się nowy model, określany jako HTC M9.

Wszystko wskazuje na to, że pojawią się 2 modele tego smartfona. Jeden będzie miał standardowy ekran o przekątnej 5 cali, a drugi nieco większy ekran (5,1 cala) i wyższą rozdzielczość.

Jeden i drugi model jest wyposażony w system operacyjny Android 5,0 Lolipop. Specyfikacja tańszego modelu obejmuje między innymi ekran o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, którego zagęszczenie pikseli wynosi 441 ppi. Procesor to popularny Snapdragon 810 z kartą graficzną Adreno 430. Możesz korzystać z 3 GB RAM i 32 GB miejsca na dysku twardym. Aparat ma 20 MP, a kamerka z przodu – 13 Mp.

Droższy model oznaczono jako HTC One M9 Plus. W jego przypadku ekran ma rozdzielczość 2560 na 1440 pikseli i zagęszczenie pikseli 576 ppi. Procesor to MediaTek, użyto w nim lepszej grafiki, natomiast rozdzielczość aparatów i pamięć pozostała taka sama. Można zadać sobie pytanie, czy taki duża rozdzielczość ekranu nie będzie wymagała mocniejszego procesora.

W przypadku tych dwóch modeli, zaszły niewielkie zmiany. Większy i droższy model posiada czytnika linii papilarnych, a możliwe jest także użycie w nim aparatu Duo Camera.

Jeden i drugi smartfon posiada procesor z 8 rdzeniami i ta informacja będzie najbardziej istotna dla osób, które będą chciały go kupić.

Zdjęcia tego modelu opublikował znany @evleaks, znany z prawdziwych doniesień na temat wielu innych modeli HTC.

Modele mają klasyczną budowę, a różnica w wielkości ekranu jest niedostrzegalna i przypomina tę, pomiędzy Samsungiem Galaxy S5 i S6.

Moim zdaniem smartfon z wyższą rozdzielczością jest gorszym wyborem, bo będzie miał mniejszą wydajność, a po drugie, nie jego bateria będzie działać krócej. Różnice między smartfonami będą dostrzegalne jedynie wtedy, gdy będziemy się im przyglądali pod mikroskopem i liczyli zagęszczenie pikseli.

Dodaj komentarz