HTC One – matryca o rozsądnej rozdzielczości.

Jedną z bardziej kontrowersyjnych decyzji inżynierów HTC jest zastosowanie w smartfonie HTC One matrycy o niskiej jak na dzisiejsze możliwości techniczne rozdzielczości.

Posiada ona rozdzielczość 4 mega piksele i zaawansowaną optykę. Plusem dla każdej osoby która ma styczność z fotografią jest większy rozmiar pojedynczego piksela niż w pozostałych smartfonach. Aby oceniać aparat wbudowany w smartfona nie można skupiać się wyłącznie na rozdzielczości – inne kwestie wpływają na jakość obrazu w dużo większym stopniu niż same megapiksele.

Matryca o nazwie UltraPixel stworzona jest z pikseli o wielkości 2-mikronów.

Ludzie zaczynają postrzegać rozdzielczość w sposób racjonalny – ogromna ilość megapikseli o małym rozmiarze to o wiele większy szum na zdjęciach oraz duży rozmiar plików – przez co nasze urządzenie traci czas na zapisywanie obrazów. Niemal każdy użytkownik smartfona przegląda zdjęcia jedynie na ekranie telefonu bądź monitorze komputera. Matryca o rozdzielczości 4 megapiksele daje zdjęcia które można drukować w formacie a4, a wielkość pliku nie będzie spowalniała naszego smartfona.

Firma HTC przez zastosowanie mniejszej matrycy pokazuje iż nie liczą się dla niej chwyty marketingowe, a jedynie fakt by smartfon jak najlepszy. Podczas gdy inni producenci oferują smartfony z matrycą 13 megapikseli, HTC stawia na jakość fotografii oraz przyjemność z fotografowania.

Dodaj komentarz