HTC One Max – plotki wskazują na kolejny hit.

O smartfonie HTC One Max słyszymy nie po raz pierwszy. Okazuje się, że skoro HTC One Mini to po prostu wersja pomniejszona normalnego HTC, HTC Max to smartfon o większych, niż standardowe wymiarach. Nie zapominajmy o tym, że HTC One to flagowy smartfon HTC w roku 2013. Informacje o nowym urządzeniu dostaliśmy z portalu Mobile Geeks.

Jeśli wierzyć ich słowom, HTC One Max pojawi się już niedługo – premiera zapowiadana jest na wrzesień. Wyświetlacz ma mieć sześć cali, co plasuje ten model wśród phabletów – poprzednie doniesienia mówiły nawet o wyświetlaczu 6.3 cala – jednak zostało to zdementowane.

Pamięć ram to standardowe 2 GB, procesor budzi natomiast duże emocje – to Snapdragon 800. Pamięć wewnętrzna tego potwora to 32 lub 64 GB, bateria ma dość niewielką pojemność 3200mAh. Rozdzielczość ekranu to oczywiście HD.

Wygląda na to, że HTC próbuje dogonić lidera rynku phabletów – czyli Samsunga, który wprowadził na rynek model Galaxy Note 3. Widać to dokładnie, gdy przyjrzymy się dacie premiery nowego urządzenia.

HTC musi liczyć się z konkurencją ze strony nieco mniejszych firm, takich jak Sony oraz LG, które także zdobywają doświadczenie na rynku smartfonów z ekranem o wielkości powyżej pięciu cali. Czy inne firmy skorzystają ze schematu, który stosuje HTC – czyli ze wprowadzania praktycznie tego samego smartfona w różnych rozmiarach? Czas pokaże.

Dodaj komentarz