HTC zapowiada aktualizacje przed lutym

Firma HTC zapowiada, że na jej topowych smartfonach będzie można już wkrótce zainstalować systemy operacyjny Android 5,0. Gdy tylko pojawił się kod źródłowy aplikacji, firma ogłosiła publicznie, że aktualizacje pojawią się do 3 lutego 2015 roku, a wszystko wskazuje na to, że stanie się to aż miesiąc przed tą datą. Jeśli tak będzie, to firmie HTC należą się brawa za dbanie o klientów.

HTC obiecało, że aktualizacja pojawi się w pierwszej kolejności na dwa najbardziej zaawansowane modele, jakimi są HTC One M7 i One M8. Informację na ten temat potwierdziło wiele źródeł.

Smartfony z serii Desire były zawsze traktowane w inny sposób. Firma HTC ma nieco problemów z dostosowaniem ich nakładki Sense UI do nowego stylu Androida, jakim jest zupełnie płaski Material Design. Dopiero na początku przyszłego miesiąca dowiemy się, jak zaawansowane są prace nad tworzeniem nowej wersji systemu operacyjnego dla tych modeli.

Można powiedzieć, że w przypadku tańszych modeli HTC i tak nastąpiła poprawa – kiedyś nie dostawały one takich aktualizacji.

Dodaj komentarz