Huawei Honor 5C- low-end z 5,2-calowym ekranem i Androidem 6.0

Huawei pod koniec miesiąca (28 kwietnia) zamierza oficjalnie zaprezentować kolejny smartfon z serii „Honor C”. Sprzęt miał zostać przedstawiony 13 kwietnia, jednak tak się nie stało. Huawei Honor 5C został dostrzeżony w chińskim centrum certyfikacji (TENAA) i wynika z niego, że będzie to typowy low-end. Oto jak się prezentuje obecnie znana specyfikacja sprzętu.

5,2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Kirin 650, który wspierany będzie przez skromne 2 GB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna, którą użytkownicy będą mogli zapełnić swoimi danymi, wynosić będzie jedynie 16 GB, ale bardzo możliwe, że Huawei wypuści również wariant z 3 GB pamięci operacyjnej i 32 GB pamięci wewnętrznej. W obydwu wersjach użytkownicy będą mogli rozszerzyć pamięć ROM o maksymalnie 128 GB dzięki karcie microSD.

Zdolności fotograficzne smartfona realizowane będą dzięki 13 Mpix aparatowi głównemu oraz 8 Mpix kamerce przedniej. Producent zaimplementował również skaner linii papilarnych. Całość stanie na systemie Android 6.0 z nakładką EMUI.

Dodaj komentarz