Huawei P8 Lite – prawie jak iPhone

Huawei P8 Lite to kolejny smartfon, który designem naśladuje iPhony od Apple. Nowy smartfon ma wyświetlacz o przekątnej 5 cali – jego rozdzielczość wynosi 1280 na 720 pikseli. Procesor tego modelu to Kirin 620 1,2 GHz, jego szybkie działanie wspomaga 2 GB RAM. Na dane mamy 16 GB pamięci (po odliczeniu systemu operacyjnego).

Przydatną opcją jest dual-sim. Smartfon wyróżnia się nie tylko małymi ramkami, ale także bardzo cienką obudową – jej grubość to zaledwie 7,7 mm. Kamery w smartfonie Huawei P8 Lite mają rozdzielczość 13 MP i 5 MP.

Esteci zwrócą uwagę przede wszystkim na aluminiową obudowę. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że producent zadbał o to, by nie można było wymienić baterii.

Pierwsze wieści na temat tego smartfona wskazywały na mocniejsze parametry – miał mieć 3 GB RAM i 32 GB na dane, a także większy ekran o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli i 5.2 cala. Być może ta specyfikacja dotyczyła jakiegoś innego modelu. Cena nie powinna przekroczyć 1800 złotych, co przy takiej specyfikacji może być problemem.

Dodaj komentarz