Ingress – gra oparta o rzeczywistość

Tajemnicza energia została odkryta przez zespół naukowców w Europie. Pochodzenie i cel tej siły jest nieznany, ale niektórzy badacze uważają, że ma to wpływ na nasz sposób myślenia. Musimy zacząć ją kontrolować, albo ona będzie kontrolowała nas.

Ingress jest to nowa aplikacja od Google zamieniająca otaczającą nas rzeczywistość w grę. W Ingress znajdziecie wszystko co powinno zainteresować rasowego gracza: tajemnicę, intrygę i rywalizację.

Świat jest grą
Poruszając się w Świecie rzeczywistym i korzystając przy tym z urządzenia z systemem Android i aplikacji Ingress, będziemy mogli uczestniczyć w grze. Naszym zadaniem będzie odnajdywanie źródeł tajemniczej energii, przechwytywanie terytorium i zawieranie sojuszy z innymi graczami.

Strategia
Rozgrywka odbywa się na całym Świecie. Śledź postępy innych graczy, planuj kolejne kroki swojej gry i komunikuj się z innymi.

Czym jest Projekt Niantic?
Pod adresem www.nianticproject.com będziemy mogli znaleźć wskazówki dotyczące gry oraz kody potrzebne do odblokowywania kolejnych tajemnic.

Twórz sojusze
Walka o ratowanie planety rozciąga się na cały świat. Grupy ludzi działających razem mogą być bardziej skuteczne niż osoby działające w pojedynkę. Współpraca miast i krajów będzie potrzebna do osiągnięcia ostatecznego zwycięstwa.

2 komentarze do “Ingress – gra oparta o rzeczywistość”

  1. Chciałoby się powiedzieć „mamy pieniądze. mamy technologię, więc czemu nie stworzyć gry”. Wg mnie to była kwestia czasu, że tego typu gra postanie i cieszę się, że to Google jest za nią odpowiedzialne. Ingress na pewno przetrze szlaki innym tego typu grom, myślę, że to dopiero początek, a w przyszłym roku gry wzorujące się na Ingress będą powstawać jak grzyby po deszczu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz