Jak się sprawdza mała Xperia z najwyższej półki?

Sony Xperia Z3 Compact to model, który ma kompaktowe rozmiary, ale producent nie ograniczył jego możliwości, jak to miało miejsce w firmie Samsung przy tworzeniu poprzednich modeli.

Z3 ma wyświetlacz o przekątnej 4,6 cala, dzięki czemu leży w dłoni znacznie lepiej, niż jego duży, starszy brat. Firma skupiła się także na wyposażeniu smartfona w ciekawe aplikacje, które rozwijają jego możliwości. Jedną z nich jest możliwość podłączenia go do konsoli Play Station 4 i używanie go jako kontrolera lub nawet jako wyświetlacza. W pudełku znajduje się ładowarka, instrukcja, kabel microUSB i podręcznik użytkownika. W niektórych krajach Sony dorzuca także zestaw głośnomówiący z funkcją ograniczania szumów.

W dobie ogromnych smartfonów Sony Xperia Z3 Compact zadziwia swymi wymiarami. Co ciekawe, ma wyświetlacz większy o 0,3 cala od swego poprzednika, a nie wpłynęło to na wymiary zewnętrzne. Co więcej, jest nieco cieńszy i lżejszy.

Można wybrać spośród kilku kolorów obudowy, dostępna jest biała, czarna, pomarańczowa i zielona. Materiał jest bardzo błyszczący i przypomina metal. Z przodu znajduje się szklana pokrywa ekranu, która rysuje się trudniej niż w poprzednich generacjach. Pod nim leżą głośniki stereo i nie ma żadnych przycisków, oprócz charakterystycznego dla Sony włącznika. W tym modelu można korzystać z kart nanoSIM, a także microSD.

Najnowszym trendem w smartfonach jest wodoodporność, z której można korzystać także w Z3.

Wyświetlacz tego modelu ma 4,6 cala 720 na 1280 pikseli IPS. Niektórzy ludzie będą zawiedzeni, że nie dostają wyświetlacza Full HD lub nawet Quad HD, jednak na tak małym ekranie nie jest to najważniejszą sprawą. Zagęszczenie pikseli wypada bardzo dobrze, a taki ekran czerpie mniej energii.

Sony w tym modelu oferuje dość zimną paletę kolorów, jednak można to dopasować za pomocą aplikacji. Jego jasność automatycznie dopasowuje się do otoczenia, a w świetle dziennym nie ma problemu z korzystaniem z aplikacji. Bardzo dobrze wypada kąt patrzenia, który nie powoduje zmian kolorów.

Dodaj komentarz