jakdojade.pl – sposób na komunikację miejską (ZTM, MPK, MZK, SKM, PKP PR, …)

Dla wszystkich osób korzystających na co dzień zarówno ze środków transportu komunikacji miejskiej, jak i urządzeń mobilnych z systemem Androida; mamy wspaniałą aplikację jakdojade.pl pozwalającą na szybkie i sprawne wyszukiwanie m.in. połączeń autobusowych i tramwajowych. Nie tak dawno, developerzy wprowadzili do aplikacji kilka atrakcyjnych udogodnień, przy okazji modyfikując szatę całego interfejsu. Z jednej strony, aplikacja dysponuje bogatszą i bardziej czytelną zawartością, znacznie ułatwiając poruszanie się po całym menu. Jednakże, istnieje też druga strona medalu, sprawiająca, że część funkcji, które wcześniej były bezpłatne, stanowią obecnie nieoderwaną część nowego, płatnego wariantu subskrypcyjnego. Przyjrzyjmy się więc bliżej, jakie praktyczne rozwiązania ma nam do zafundowania jedna z najlepszych aplikacji do wyszukiwania połączeń i sprawdzania rozkładów jazdy środków publicznego transportu.

Interfejs jakdojade.pl

Dzięki wprowadzonym modyfikacjom, interfejs jakdojade.pl przeszedł diametralne zmiany, dzięki którym poruszanie się po menu stało się jeszcze wygodniejsze, trzymając ten sam wysoki poziom w kwestii korzystania z rozkładu jazdy, jak i planowania samej trasy. Menu wysuwane z boku ekranu dysponuje trzema poziomymi liniami, które dyskretnie chowają trzy główne zakładki – linie, trasy i przystanki.

3 Zakładki Interfejsu

Każda z trzech głównych zakładek jakdojade.pl dysponuje uproszczonymi rozwiązaniami pod kątem wyszukiwania połączeń, sprawdzania godzin odjazdu i dostępnych środków transportu, a także określania najdogodniejszej trasy docelowej.

Linie – opcja ta oferuje wyszukiwanie połączeń, bazując na wpisywaniu numeru określonej linii transportu publicznego (autobus lub tramwaj). Następnie, na jej podstawie możemy sprawdzić nie tylko trasę danego środka transportu, ale także godziny odjazdów z poszczególnych przystanków.

Trasy – Jest to chyba najwygodniejsza opcja określania trasy docelowej. Zakładka „Trasy” wymaga jedynie wpisania adresu docelowego, a aplikacja na własną rękę rozpoczyna wyszukiwanie najlepszej drogi prowadzącej pod wcześniej wprowadzony adres.

Przystanki – owa zakładka umożliwia sprawdzanie godzin odjazdów z wybranych przez nas przystanków. Wystarczy wpisać konkretny przystanek, aby aplikacja mogła w mgnieniu oka określić położenie przystanku, a także sprawdzić, jakie linie transportu z niego korzystają. Co więcej, nasze ulubione przystanki lub te, z których korzystamy najczęściej, możemy otagować ikonką gwiazdki, aby w przyszłości uzyskiwać do nich łatwy i szybki dostęp.

Dodatkowe opcje

Jedno z innowacyjnych rozwiązań w jakdojade.pl stanowi opcja „Alarm Wyjścia” pozwalająca na ustawianie powiadomień, które będą nas informować, o jakiej porze należy wyjść z domowego gniazdka, aby zdążyć na zaplanowany przez nas kurs. Funkcja ta przydaje się przede wszystkim, gdy planujemy kurs z wyprzedzeniem.

Kolejną przydatną rzeczą jest świetnie opracowana mapa, która pozwala na śledzenie naszego kursu krok po kroku. Każdy przystanek posiada swój indywidualny numer, dzięki czemu namierzenie pojazdu na mapce staje się jeszcze łatwiejsze. Dodatkowo, możemy też przeglądać rozkłady zapisanych przystanków offline, a przy okazji sprawdzić rzeczywistą lokalizację danego pojazdu w wybranym mieście.

Zmiany w płatnościach

Warto też wziąć pod uwagę, że nowe funkcje i nowe oblicze interfejsu przyniosły ze sobą również inne formy płatności wrzucające do płatnego wiaderka opcje, które były całkowicie darmowe we wcześniejszej wersji aplikacji. Opcje te obejmują automatyczne wyszukiwanie pobliskich przystanków, korzystanie z GPS-u, a także powiadamianie o zbliżaniu się do przystanku docelowego.

Na szczęście, jest też i dobra wiadomość. Płatna wersja aplikacji jakdojade.pl wymaga jedynie 6,99 zł za cały rok użytkowania, co w przeliczeniu daje kwotę w wysokości niecałych 0,60 groszy na miesiąc. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na wersję płatną, otrzymamy również atrakcyjny widżet na nasz pulpit, a przy okazji zlikwidujemy wszystkie złośliwe reklamy, uzyskując bezstresowe i przyjemne obcowanie z aplikacją i jej wszystkim funkcjami.

Do miast obsługiwanych przez aplikację jakdojade.pl, należą:

Białystok, Bydgoszcz, Gorzów, Grudziądz Inowrocław, Jelenia Góra, Katowice (GOP), Kraków, Leszno, Lublin, Łódź, Olsztyn, Piła, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Dodaj komentarz