Jiayu G5s – kolejny smartfon wzorujący się na smartfonie

Mimo tego, że Apple ciągle traci udziały w sprzedaży smartfonów, design tej firmy jest najbardziej rozpoznawalny. Jeśli chcesz mieć smartfon o takim samym wyglądzie, wykonany ze świetnych materiałów, warto zapoznać się z firmą Jiayu i modele G5s.

Smartfon został wykonany ze stali nierdzewnej i białego plastiku, co może początkowo sprawiać dobre wrażenie. Mija to wtedy, gdy przyjrzymy się mu z bliska, gdyż lakier lubi odpryskiwać. Być może ta cecha ma upodobnić go do smartfonów z Cupertino.

Specyfikacja tego modelu wskazuje także na wyższą wagę, która wynosi prawie 1/3 więcej niż w tablecie Apple.

Wymienna bateria tego modelu ma pojemność 2000 mAh, w jej okolicy kryją się gniazda kart SIM i pamięci. Procesor ma 8 rdzeni i w przypadku dużego obciążenia (gry), potrafi szybko rozładować baterię do zera. Wyprodukowała go firma MediaTek. Grafika to mocna karta Mali 450 MP, a ilość RAM to 2 GB. Jak widać, producent Jiayu G5 bardzo przyłożył się do wydajności swojego urządzenia.

Ekran smartfona ma 4,5 cala i 720 na1280, dzięki czemu korzystanie z niego jest bardzo komfortowe. Idealnie dopasowuje się do oświetlenia. Smartfon podczas pracy dość mocno się rozgrzewa, co potęguje metalowa obudowa.

W przypadku tego modelu firma nie zdecydowała się na nowszy system operacyjny i pozostała przy Androidzie w wersji 4,4,2 z wieloma skórkami do wyboru. Opcja dual SIM działa prawidłowo.

Aparat w tym modelu ma 13 Mp i robi prawidłowe zdjęcia zarówno w pomieszczeniach, jak i w czasie słonecznego dnia. Zdjęcia są dość mocno wyostrzane i mają blade kolory, które można podkręcić w oprogramowaniu. Zdjęcia nocne, podobnie jak w przypadku większości smartfonów, pozostawiają dużo do życzenia.

Mniej zaawansowani fotografowie mogą wybierać spośród wielu trybów, takich jak zdjęcia HDR lub panoramiczne. Smartfon nagrywa także świetne filmy o rozdzielczości 720p.

Podsumowując, Jiayu G5s to dobrze zaprojektowany smartfon, którego jedyną wadą jest niska jakość lakieru na obudowie. Jego możliwości są bardzo imponujące.

Dodaj komentarz