Jupiter Mesa 2- tablet typu rugged z Windows 10

Firma Jupiter, która specjalizuje się w systemach rugged, zamierza wypuścić na rynek swój tablet z systemem Windows 10. Urządzenie nosi nazwę Mesa 2 i trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku. Obecnie producent nie podał za wiele informacji na temat specyfikacji tabletu, jednak technologia ochronna prezentuje się obiecująco. Oto garść informacji, którymi dysponujemy.

Mesa 2 wyposażona będzie w 7-calowy ekran pokryty szkłem ochronnym Dragontrail z technologią IlumiView, która skutecznie poprawi widoczność nawet w słoneczne dni i w mocno naświetlonych pomieszczeniach. Producent zdecydował się na użycie Czterordzeniowego procesora Intel, niestety nie podał którego modelu. Akumulator na jednym cyklu ładowania wytrzyma maksymalnie 10 godzin, jednak producent umożliwił zaimplementowanie dodatkowej powiększonej baterii, która wydłuży żywotność o maksymalnie 5 godzin.

Urządzenie spełnia certyfikat wojskowy MIL-STD-810G, dzięki któremu tablet będzie niemal pancerny. Nie wpłyną na niego żadne warunki pogodowe oraz szorstkie traktowanie.

Dodaj komentarz