Kim Kardashian Hollywood zarobiła 43 miliony dolarów

Rynek aplikacji mobilnych daje szansę zarówno największym firmom produkującym programy, jak i małym firmom. Glu Mobile pokazało grę Kim Kardashian Hollywood, która zarobiła od premiery aż 43 miliony dolarów.

Pobranie gry z Google Play Store nic nie kosztuje, ale podobnie, jak w przypadku innych gier tej firmy konieczne jest częste dokonywanie mikropłatności. Gra doczekała się nawet swojej drugiej wersji. W tym programie czuwamy nad rozwojem gwiazdy, co wymaga od nas dokonywania wielu zakupów. Fani Simsów poczują się jak w domu, bo w grze można kupić zarówno ciuchy, jak i domy i akcesoria, które pomagają w rozwoju kariery głównej bohaterki. Bohaterka gry jest znaną osobą, co na pewno przyciąga znacznie więcej osób, niż gry, których bohaterami są latające ptaki czy cukierki.

Co ciekawe, deweloper gry liczył na znacznie większe zarobki i oczekiwał 200 milionów dolarów zysku. Gry w modelu freemium przynoszą duże zarobki, jednak są coraz mniej lubiane przez fanów, którzy wolą zapłacić raz i nie płacić w czasie gry.

Dodaj komentarz