Kłopoty finansowe Sony

Firma Sony dobrze sobie radzi z produkowaniem smartfonów, ale okazuje się, że ten dział przynosi firmie straty. Japoński producent donosi, że nosi się z zamiarem sprzedania działu telefonów komórkowych i na pewno zaprzestanie wydawania nowych modeli w takim tempie, jakie miało miejsce do tej pory.

Bardzo prawdopodobne, że dział smartfonów zostanie sprzedany w taki sam sposób, jak uczyniono to z Nokią i Vaio (które jednak zaczęły produkować swoje smartfony).

Możliwe jest też, że firma zaprzestanie produkcji telewizorów. Głównym źródeł zarobku Sony są konsole Play Station i gry, a także kamery, które sprzedawane są innym firmom. Obecnie wypuszczenie każdego nowego smartfona przez Sony jest kolejną deską do trumny, dlatego już za kilka miesięcy możemy spodziewać się albo ich końca produkcji, albo stworzenia partnerskiej spółki. Nie mniej prawdopodobne jest stworzenie firmy podobnej do Sony Ericssona, który pozwolił niegdyś Sony na rozpowszechnienie swoich smartfonów na rynku. Ciekawe, czy taki los spotka inne firmy produkujące smartfony?

Dodaj komentarz