Kłopoty z zegarkiem, którego jeszcze nie ma

W sieci pojawiły się plotki na temat nowego zegarka produkowanego przez Asusa. Według prezesa przedsiębiorstwa, jego nowa wersja będzie mogła być ładowana raz na tydzień. Ma to zostać osiągnięte dzięki systemowi operacyjnemu, który zostanie odchudzony, oraz słabszemu procesorowi. Moim zdaniem, czas działania takiego zegarka powinien być priorytetem dla jego twórców.

Dużo mówi się o tym, jak słabą wydajność ma zegarek zaproponowany przez firmę Apple – czas działania ma wynosić jedynie 3 godziny. Największym problemem w zegarkach tego typu jest wyświetlacz – w przypadku ekranu LCD wymagane jest podświetlenie, które zabiera dużo energii.

Wśród inteligentnych zegarków, najdłuższym czasem działania na baterii może pochwalić się Pebble, który powstał jako jeden z pierwszych modeli. Wszystko dzięki wyświetlaczowi E-ink, który pobiera energię jedynie wtedy, gdy zmieniają się na nim dane. Niestety, ale wygląda on znacznie gorzej, niż kolorowe wyświetlacze w nowszych e-zegarkach. Zawsze dostajemy coś za coś.

Dodaj komentarz