kolejny Mi Pad od Xiaomi- prosty i tani tablet.

Po sieci krążą materiały, które świadczą o przygotowywaniu przez chińską firmę Xiaomi nowego tabletu o nazwie Mi Pad. Niestety, nie wiemy jeszcze o nim zbyt wiele, jednak znana specyfikacja prezentuje się następująco:

Wyświetlacz o rozmiarze 9,2-cala rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Użytym procesorem będzie prawdopodobnie Qualcomm Snapdragon 410, z czterema rdzeniami wykonanymi w technologii ARM Cortex A53, o zegarze na poziomie 1,2 GHz, natomiast grafiką zarządzać będzie Adreno 306. Wiemy również, że pamięć wewnętrzna wynosić będzie 8 GB. Producent zaimplementował w swoim urządzeniu moduły Wi-Fi, Bluetooth i GPS. Za zdolności fotograficzne odpowiadać będą dwa aparaty.

Ten tablet wydaje się dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie oczekują od tego typu sprzętu niesamowitych osiągów i możliwości. Propozycja Xiaomi skierowana jest raczej dla tych, którzy używają tabletu do surfowania po sieci. Przewidywana cena urządzenia oscyluje w granicach 100 dolarów, dzięki temu tablet ma szansę obronić się na rynku.

Dodaj komentarz