Kolejny smartwatch zaczyna od Kickstartera

Omate TrueSmart to kolejna firma, która zaczyna swoje działania od zebrania pieniędzy na projekt na Kickstart. Dzięki zamówieniom egzemplarzy, które jeszcze nie istnieją, Omate będzie miało pieniądze na wyprodukowanie pierwszej serii smartwatch, które będą lepsze niż konkurencyjne produkty. Pierwsze zegarki tego typu działały wyłącznie po sparowaniu ze smartfonem za pomocą bluetooth. W przypadku TrueSmart jest to coś więcej – zegarek może działać samodzielnie bez smartfona – ponieważ ma wbudowany pełny system operacyjny Android i można do niego wsadzić kartę microSIM.

Świetnie wygląda jego specyfikacja. Okazuje się, że prezentuje się lepiej niż niektóre smartfony. Ma ekran 1.54 cala i działa pod kontrolą systemu operacyjnego Jelly Bean 4.2.2. Nad sprawnym pokazywaniem danych czuwa procesor 1.3 GHz Dual Core Cortex A7. Wbudowana pamięć to 4 GB, można ją rozszerzyć za pomocą kart microSD. Jest wyposażony także w łącze Bluetooth, GPS oraz WiFi oraz pamięć ram 512MB lub 1GB. Szafirowe szkiełko jest trwałe na zarysowania, a cały smartwatch jest wodoodporny.
Największą zaletą tego zegarka jest fakt, iż nie jest on produkowany przez firmę, która robi także smartfony, dlatego jest pewne, że będzie prawidłowo działać ze smartfonem każdej firmy.

Dodaj komentarz