Koniec smartfonów Nokia Lumia

Nokia to ikona telefonii komórkowej. Takie modele, jak 3310, 5510 czy 6310 wspominamy z ogromny rozrzewnieniem, przypominając sobie, jak bardzo były wytrzymałe i ile czasu trzymała w nich bateria. Niedawno pojawiła się smutna informacja o tym, że najnowsze modele Lumii, nie będą sygnowane logiem Nokia. To ostatni moment by kupić smartfon z tym logiem, gdyż będzie je można kupić dopóki jeszcze będą w magazynach.

Nazwa Nokia pozostanie jedynie na najtańszych telefonach, które często oferują bardzo niską jakość i nie mają nic wspólnego ze „starymi” Nokiami o tradycyjnej budowie. Nowe smartfony będą miały na obudowie napis Microsoft Lumia.
Jednym z modeli, który ustrzegł się zmiany nazwy jest Lumia 735, która działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8.1. Wyposażono ją w nowe opcje, które ułatwiają ustawienie kafelków w sposób, który nam najbardziej odpowiada. Lumia 735 posiada aparat szerokokątny 5 MP, który nieco odstaje rozdzielczością od najnowszych trendów, ale bez obaw – pozwoli na robienie równie dobrych zdjęć. Telefon wyposażono też w Lumia Selfie, czyli oprogramowanie umożliwiające całkowitą zmianę wyglądu naszej fotki. Opcją, która przykuje ogromną uwagę jest wyszczuplanie osób, które znajdują się na zdjęciach.
Nokia Lumia 735 posiada baterię o pojemności 2220 mAh i 8 GB RAM. Można do niej wsadzić kartę pamięci, dzięki czemu pamięć zwiększy się nawet do 128 GB. Microsoft oferuje aż 15 GB miejsca na dysku OneDrive. Smartfon jest dostępny od niedawna w sieci Play, gdzie w ofercie z abonamentem dostajemy nie tylko telefon, ale także dostęp do szybkiego internetu. Smartfony Nokia cieszą się znacznie mniejszą popularnością niż te, które oferują takie firmy, jak Samsung czy LG, jednak często działają one znacznie sprawniej. Wynika to z bardzo dobrego zoptymalizowania systemu operacyjnego Windows pod to konkretne urządzenie, dzięki czemu nie pojawiają się problemy z działaniem smartfona i wszystko działa znacznie szybciej. Jeśli myślisz o tym modelu, to napisz komentarz!

Dodaj komentarz