Korzystne zmiany w Google Maps na Androida

Google po raz kolejny zmienia interface aplikacji Google Maps. W wersji 8.0 doczekaliśmy się wielu nowych opcji, dzięki czemu będziemy mogli łatwiej orientować się w terenie. Pojawiły się też opcje pozwalające zarówno na zaoszczędzenie czasu, jak i zmniejszenie poziomu frustracji, podczas korzystania z programu.

Zmiany zaczynają się od nawigacji po oknach programu – dzięki nowej wersji możemy łatwiej znaleźć to, co nas interesuje. Mamy dostępne nowe filtry, informacje o ruchu na drodze są pokazane znacznie przystępniej i są częściej aktualizowane. Łatwiejsze jest także zapisywanie map do użytku, gdy będziemy offline. Program zyskał nowy interface, na dole pokazany jest dystans oraz czas podróży. Znacznie prostsze jest wyznaczanie trasy wycieczki. Pojawiły się także nowe tryby widoku. Dzięki poprawieniu map pojawiło się na nich więcej małych uliczek, przez które może być wyznaczana trasa.

Jeśli zamierzasz korzystać z transportu publicznego lub znacznie więcej chodzisz niż jeździsz, będziesz zadowolony z tej opcji. W niektórych miejscowościach można już odczytać godziny przyjazdu i odjazdu autobusów komunikacji miejskiej, ale na rozwój tego systemu musimy jeszcze zaczekać. Pojawiła się też aplikacja o nazwie Uber, która ułatwia korzystanie z aplikacji Google Maps wtedy, gdy jeździmy samochodem. Wszystkie te zmiany są na plus i dzięki nim możemy łatwiej poruszać się w nieznanych miastach. Wersja 8.0 pozwala na szybkie zapisywanie map po to, by móc je oglądać w trybie offline. Możemy w prosty sposób wybrać wielkość obszaru, który nas interesuje, oraz zarządzać kilkoma mapami. W prosty sposób przejdziemy do widoku takich map – wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk w interface użytkownika. Jest też opcja automatycznego zapisywania przeglądanych map, które następnie są kasowane po 30 dniach.

Z nowości można pochwalić opcję miejsc do oceny, dzięki czemu łatwiej wyszukamy te miejsca, gdzie nas jeszcze nie było. Możemy też znacznie łatwiej wyszukiwać hotele i sklepy, na podstawie cen i ocen.

Dodaj komentarz