Krótki opis nowego smartfonu Sony

Sony Xperia Z2 to nowy model tej firmy, który pojawił się po wielu nieoficjalnych plotkach umieszczanych w sieci. Sony pokazało swój model na targach Mobile World Congress 2014 i okazało się, że model może konkurować niemal z każdym nowym smartfonem na świecie.

Smartfon posiada wyświetlacz 5.2 cala Triluminos 1080p, procesor Qualcomm Snapdragon 801 oraz 3 GB pamięci RAM. Kamera ma 20.7 MP, natomiast system operacyjny to Android 4.4.2 KitKat. Wszystko to zamknięto w wodoodpornej obudowie. Model nie oferuje dużo więcej niż poprzedni Xperia Z1, jednak od jego premiery upłynęło zaledwie pięć miesięcy.

Sony umiejscowiło w swoim smartfonie kamerę 4K, która według firmy najlepiej wygląda na telewizorach Bravia. Nie można nic zarzucić systemowi autofocus, który działa równie szybko, co w aparatach bez lustra. Obudowa została wykonana z aluminium oraz szkła, co wygląda znacznie lepiej niż w przypadku plastikowych poprzedników. Sony działa na najnowszym systemie operacyjnym, ale spodziewaliśmy się, że jego działanie będzie nieco szybsze.

Dodaj komentarz