Który smartfon jest najlepszy dla fotografa

Niedawno publikowaliśmy tekst o najlepszym smartfonie dla osób, które lubią robić zdjęcia. W sieci pojawiły się kolejne testy aparatów w różnych smartfona, które nieco zmieniają statystyki. Jeśli pragniesz zostać fotografem, warto zapoznać się z tymi modelami:

HTC One (M8) to model, który zebrał mnóstwo krytycznych opinii za swoją kamerę Ultrapixel. Ludzie mówili, że to chwyt czysto marketingowy i kiepskie zaimplementowanie dobrego pomysłu. Okazuje się, że mimo słabego odwzorowania szczegółów trudno o lepszy aparat niż ten model w warunkach gorszego oświetlenia. Obraz jest znacznie mniej zaszumiony i wyraźniejszy, niż w modelach konkurencji. HTC One M8 pozwala także na dobranie czasu otwarcia migawki, balansu bieli, poziomu ostrości i ISO, a tego wszystkiego powinien się nauczyć każdy fotograf.

Znacznie więcej pochwał zebrał Sony Xperia Z2, który oferuje rozdzielczość 20 MP i bardzo dużo opcji w menu zdjęć. Można na przykład symulować głębię ostrości lub wybrać punkt na zdjęciu, który powinien być wyostrzony. To opcje ważne dla zaawansowanych fotografów.

Galaxy S5 to model, który daje zdjęcia wyglądające dobrze raczej po nałożeniu kilku filtrów, jednak ta opcja jest tutaj bardzo dopracowana. Na zdjęciach jest mało artefaktów, które wynikają z konstrukcji optyki aparatu, można też korzystać ze sporej rozdzielczości 16 MP. Ciekawą opcją jest podgląd efektów, takich jak HDR, na żywo.

Oppo Find 7 to model nie tylko dla osób, które znają się na wszystkich parametrach wpływających na dobre fotografie. Oferuje on jednak niepowtarzalną opcję, która zachwyci każdego zaawansowanego fana obróbki graficznej zdjęć. Jako jeden z niewielu smartfonów pozwala na robienie zdjęć w formacie RAW, dzięki czemu podczas „cyfrowego wywoływania” można odzyskać mnóstwo szczegółów. Aparat tego modelu ma 13 MP, jednak można ją systemowo zwiększyć do 50 MP.

Zwycięzcą plebiscytu został oczywiście Samsung Galaxy Zoom K, z uwagi na obiektyw, który bardzo przypomina te montowane w aparatach kompaktowych.

Dodaj komentarz