Lenovo K80 – niezła specyfikacja

Lenovo K80 to smartfon, który ma rywalizować z modelami firmy Asus i chińskimi modelami nowych firm. Model, który Lenovo pokazało kilka dni temu, czyli A5000, nie poruszył mediów, które zwróciły uwagę tylko na ponadprzeciętny akumulator 4000 mAh.

W nowym modelu K80 pozostał ten sam akumulator, jednak pozostałe parametry są znacznie lepsze. Chodzi przede wszystkim o ekran – ma 5,5 cala i rozdzielczość Full HD. Ilość RAM jest bardzo imponująca – Lenovo zastosowało jej aż 4 GB. Procesor to Intel Atom taktowany zegarem 1,8 GHz.

System operacyjny to nowy Android 5.0 Lollipop. Kamera ma rozdzielczość 13 MP i posiada optyczną stabilizację obrazu. Smartfon będzie dostępny w dwóch wersjach – pierwsza kosztuje 290 dolarów i posiada 4 GB RAM i dysk 64 GB. Druga ma 2 GB RAM i 32 GB miejsca na dane użytkownika – jego cena to 240 dolarów. Naszym zdaniem, smartfony prezentują się świetnie i ich zakup będzie dobrym wyborem. Niestety, prawdopodobnie nie będzie można ich kupić w Polsce – firma nie otworzyła jeszcze przedstawicielstwa.

Dodaj komentarz