Lenovo Yoga Tablet 2 – tablet z rzutnikiem

Na półkach sklepowych nie ma smartfonów od Lenovo, jednak nie brakuje tam tabletów od tego producenta. Lenovo Yoga Tablet 2 z pewnością nie jest standardowym modelem. Wyróżnia go bardzo duży ekran 13 cali, projektor i bardzo dobre podzespoły. Podstawka jest charakterystyczna dla wszystkich modeli tej serii.

Tablet o przekątnej 13 cali nie jest zbyt przenośny – jeśli chcesz korzystać z niego poza domem, powinieneś poszukać sobie stolika. Model sprawdzi się jako przenośne biuro – w prosty sposób otwiera się na nim dokumenty i wygodnie się czyta. 13,3 cala to więcej, niż mają do zaoferowania niektóre komputery przenośne. Jeśli dołączysz do niego swoją ulubioną klawiaturę, praca w Google Docs stanie się równie wygodna, co na zwykłym laptopie.

Lenovo wyposażył swój tablet w coś, czego do tej pory nie było – to projektor, dzięki któremu można wyświetlić zawartość swojego pulpitu.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro posiada procesor Intel Atom taktowany zegarem 1,33 GHz, które można podwyższyć za pomocą wybrania odpowiedniego trybu. Na dane użytkownik otrzymuje 25,4 GB (wbudowanej pamięci jest 32 GB). Akumulator ma bardzo dużą pojemność 9600 mAh.

Tablet Lenovo posiada głośniki, które pozwalają na głośne odtwarzanie muzyki. Wyświetlacz jest czytelny i jasny, ale niestety nie pokryto go matową powłoką.

Jak działa projektor?

Najbardziej interesującym elementem tego tabletu jest projektor. Na wstępie trzeba zauważyć, że do jego sprawnego działania, pomieszczenie musi być ciemne. Wyświetlany obraz ma około 135 cm przekątnej, jego rozdzielczość wynosi 854 na 480 pikseli. Ponieważ będziesz oglądał obraz z dużej odległości, nie ma to większego znaczenia. Obraz jest dość ostry, ale brakuje mu dużo do jakości obrazu oferowanego przez standardowe projektory. Duża zaletą projektora jest to, że koryguje on kształt rzucanego obrazu. Dzięki temu nie będziesz musiał podstawiać nic pod jego nóżki.

Podczas projekcji przydają się głośniki o mocy 8 Wat.

To jeden z najbardziej zaskakujących tabletów ostatnich lat.

Dodaj komentarz