Lg G Pad 8,0 – niezły tablet

Firma LG może pochwalić się wieloma ciekawymi tabletami – jednym z nich jest LG G Pad 8,0. Nie jest on tak popularny, jak tablety oferowane przez firmę Samsung, czy też niezależne firmy, dlatego warto się mu dokładnie przyjrzeć.

Tablet wyróżnia się dobrą warstwą zapobiegającą zabrudzeniom – niemal nie zbiera odcisku. Jego ośmiocalowy ekran zajmuje bardzo dużą część przedniego panelu, wykonanego z gumowanego plastiku. Szkoda, że tego materiału nie używa więcej producentów, gdyż zapewnia on bardzo wygodne trzymanie urządzenia.

Wyświetlacz ma rozdzielczość 1280 na 800 pikseli, co pozwala sądzić, że model jest kierowany dla użytkowników o mniejszych wymaganiach. Nieźle wypadają jego kąty widzenie i odwzorowanie kolorów. Ekran jest też bardzo jasny, dzięki czemu nie ma problemów podczas korzystania w dzień.

Procesor to bardzo popularny Snapdragon 400 1,2 GHz, który znamy z wielu smartfonów. Niestety, ale producent nie zdecydował się na 2 GB RAM i ilość pamięci jest niebezpiecznie mała, co prowadzi do niespodziewanego zamykania aplikacji. Tablet ma 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD.

Jeśli chodzi o gry, to wszystkie pozycje o niższych wymaganiach nie będą dla tabletu problemem. Granie w nowe tytuły będzie niemożliwe.

Bateria tabletu ma około 4200 mAh, dzięki czemu można przeglądać internet przez około 7 godzin. To całkiem niezły wynik, czego nie można powiedzieć o tym, co oferują kamery w tym tablecie. Kamera z przodu urządzenia ma 1,3 MP i rozdzielczość 720P. Kamera z tyłu jedynie nieco lepiej, gdyż ma 5 Mp, a aplikacja do obsługi aparatu to bardzo prosty program. Nie przeszkadza to osobom, które nie robią za pomocą tabletu zdjęć.

Głośniki tabletu nie zachwycają i trudno słuchać na nich z przyjemnością muzyki lub oglądać filmy.

Tablet dostaniemy w cenie poniżej 800 złotych. Jego plusem jest doskonałe wykonanie, jednak jeśli chodzi o parametry, wypadają one przeciętnie. Osobom, którym zależy na wydajności sprzętu, polecamy produkty oferowane przez chińskich, małych producentów.

Dodaj komentarz