LG G Watch R – długa recenzja

W sieci pojawiły się recenzje zegarka LG G Watch R, który wygląda znacznie bardziej tradycyjnie (a naszym zdaniem, także znacznie lepiej), niż produkty innych firm. Pozwala to na codzienne noszenie zegarka bez obawy, że ktoś zapyta nas, dlaczego mamy na rynku monitor od smartfona.

Zegarek LG G Watch R jest wykonany ze stali i ma czarny, plastikowy pasek. Charakteru nadaje mu tradycyjnie wyglądający pierścień, który nawiązuje do tradycyjnych, mechanicznych zegarków sportowych. Ekran jest okrągły i ma 1,3 cala – należy przyznać, że wygląd znacznie lepiej, niż na przykład błyszcząca Moto 360. Mimo tych zalet, wciąż nie jest to zegarek na każdą okazję – nie będzie pasował na przykład do garnituru.

Wyświetlacz w tym zegarku ma rozdzielczość 320 na 320 pikseli i jest bardzo ostry. Niektórym osobom nie podoba się jego rozmiar, ale dzięki temu wygląda on jak zwykły zegarek. Ekran nie jest zbyt jasny w dzień, a w nocy może razić w oczy. Jak widać, LG musi dopracować system dobierania jasności ekranu do oświetlenia.

Z tyłu znajduje się złącze do ładowania zegarka, a także pulsometr. Użytkowników niepokoi tył zegarka wykonany z plastiku, który przypomina, że mamy do czynienia z produktem elektronicznym, nie z biżuterią.

W środku znajduje się procesor 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon 400, 512 MB RAM i 4 GB na dane użytkownika. Zegarek przeszedł testy IP67, co świadczy o tym, że jest wodoodporny, jednak nie należy z nim pływać lub kąpać się. Od premiery Moto 360 najważniejszą kwestią ograniczającą możliwości zegarków smartwatch jest żywotność baterii. LG G Watch R pod koniec dnia ma około 45 – 50 % pojemności baterii. Oznacza to, że będziesz go musiał ładować każdego dnia, lub wyłączyć opcję Always On, dzięki czemu oszczędzisz trochę energii. Ładowanie przez port USB jest bardzo szybkie.

W ostatnich miesiącach zegarki z systemem Android Wear niesamowicie się rozwinęły i powstało wiele nowych modeli. Czy G Watch R to najlepszy wybór w tej chwili? Jeśli jesteś mężczyzną i lubisz dobrze wyglądający sprzęt, to nie ma dla niego alternatywy.

Dodaj komentarz