LG G5- ciekawy smartfon z podójnym aparatem głównym

W pierwszym kwartale przyszłego roku firma LG zamierza zaprezentować następcę smartfona G4. G5 będzie dobrej klasy sprzętem ze średniej półki, który zaoferuje świetnie wykonaną jednolitą, metalową obudowę oraz podwójny aparat główny. Niestety obecnie nie wiemy zbyt wiele na temat specyfikacji smartfona, a większość informacji pochodzi z przecieków. Obecnie smartfon prezentuje się następująco.

5,3 lub 5,6-calowy ekran o dużej rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 wykonany w 14-nanometrowym procesie technologicznym ze zintegrowanym układem graficznym Adreno 530. Wsparciem dla procesora będzie 3 GB pamięci operacyjnej. Niestety nie wiemy nic o pamięci wewnętrznej, jednak producent zdecydował się na zaimplementowanie slotu na karty microSD.

Zdolności fotograficzne smartfona będą imponujące. W urządzeniu znajdziemy podwójny aparat główny, który realizowany będzie przez 16 i 8 Mpix moduły. Będzie to najmocniejszy punkt specyfikacji LG G5. Nie wiemy nic o kamerce przedniej, jednak należy spodziewać się równie ciekawego rozwiązania.

Dodaj komentarz