LG Nexus 5 wychodzi ze sprzedaży

Jednym z najciekawszych modeli na rynku smartfonów z ekranem 5 cali był model LG Nexus 5. Od niedawna usunięto go Google Play Store, co oznacza, że jedynym smartfonem z czystym Androidem i ekranem poniżej 6 cali.

Jeśli chcesz kupić Nexusa 5 od LG, powinieneś szybko skorzystać z oferty operatorów komórkowych lub sklepów z elektroniką. Smartfon pokazał się w sprzedaży na początku roku 2014 i od początku zachwycał użytkowników wysoką prędkością działania.

Posiada między innymi procesor Snapdragon 800, który starzeje się wyjątkowo wolno i nadal dobre nadaje się do gier i filmów. Przód smartfona pokryty jest Gorilla Glass, a ogromną zaletą tego modelu są błyskawiczne aktualizacje od Google.

Model nie oferuje samych plusów – czas działania na baterii jest krótki, na dane pozostaje nam jedynie 12,5 GB z 16 GB, a wiele funkcji działa jedynie za granicą. LG Nexus nie ma zbyt dobrego modułu Wi-Fi. Usunięcie tego modelu z Google Play Store jest spowodowane prawdopodobnie zbliżającą się premierą nowego Nexusa.

Dodaj komentarz