LG startuje z własnym procesorem – G3 Screen

W dzisiejszych smartfonach większość procesorów to układy produkowane przez jedynie kilka firm – Intel, MediaTek i Qualcomm. Swój własny procesor sporadycznie wykorzystuje firma Samsung, a niedawno dowiedzieliśmy się o tym, że we własny chipset zainwestuje także LG. Nowy procesor ma się pojawić w modelu o nazwie G3 Screen. Ma on ekran o przekątnej 5,9 cala IPS Full HD, aparat o rozdzielczości 13 MP, 2 GB RAM i baterię o pojemności 3000 mA

Nowy procesor od LG nazywa się Nuclun, łączy w sobie procesor ARM Cortex A15 i A7. Ma pozwolić na wydajnie korzystanie z LTE-A Cat 6, co jest najnowszym trendem na rynku smartfonów.
System operacyjny w tym modelu to Android KitKat, a sprawne działanie ma zapewnić wyposażenie smartfona w 2 GB RAM. Z przodu znajduje się kamera o rozdzielczości 2 MP. Jak widać, ten model nie wyróżnia się spośród bardzo mocnych smartfonów, a wkład LG w stworzenie nowego procesora będzie znacznie mniejszy, niż w przypadku modelu Exynos, produkowanego przez jego największego rywala.

Dodaj komentarz